13. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Skierniewicach

Czytaj dalej
Fot. Parafia Św. Stanisława
Natalia Zwolińska

13. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Skierniewicach

Natalia Zwolińska

Rozpoczął się 13. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Skierniewicach. Do 17 października przewidziano spotkania, prelekcje oraz specjalne msze. Wszystko pod hasłem #„Nie lękajcie się”.

- Zawsze mamy na Tydzień Kultury Chrześcijańskiej to samo hasło: „Nie lękajcie się”. Jest to pierwsze zdanie z homilii Papieża, którą wygłosił w 1978 roku. To jest bardzo piękne hasło oraz wciąż aktualne. Raz, że mamy wiele powodów do obaw, szczególnie w czasie pandemii. I jest potrzebna umiejętność oddzielenia tych rzeczywistych obaw od tych nadbudowanych - podkreślał ksiądz Grzegorz Gołąb, proboszcz parafii Świętego Stanisława w Skierniewicach.

Tematyka tegorocznego tygodnia opierać się będzie na dwóch postaciach: błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz błogosławionej Matce Róży Czackiej.

- Są jeszcze ludzie, którzy pamiętają te postacie, mieli okazje je poznać osobiście, dlatego chcemy skupić się właśnie na tych dwóch błogosławionych. Warto zauważyć, że w 1957 roku prymas Stefan Wyszyński odwiedził Skierniewice - mówił ksiądz Grzegorz Gołąb.

W niedzielę, 10 października, odbędzie się spotkanie z Iwoną Czarcińską, która przedstawi referat „Błogosławiony Stefan Kardynał Wyszyński”. Spotkanie odbędzie się w kościele Świętego Stanisława po mszy o godzinie 13.

Natomiast w poniedziałek, 11 października, siostra Radosława Podgórska ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Krzyża opowie o błogosławionej Matce Róży Czackiej na spotkaniu „Przez krzyż do nieba”.

W programie obchodów Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej znalazło się również zakończenie sezonu motocyklowego.

Już w najbliższą sobotę, 9 października, o godzinie 12. odbędzie się specjalna msza święta w kościele Świętego Stanisława. Będzie również specjalny pokaz motocykli.

W piątek, 15 października, zaplanowano mszę świętą w intencji rodziców po stracie dziecka. Odbędzie się ona w kaplicy na cmentarzu komunalnym o godzinie 16.

- Będziemy się wspólnie modlić zarówno za dzieci utracone, jak i za ich rodziców. To dla wielu z nich traumatyczne przeżycie, w którym chcemy ich wspierać - podkreśla ksiądz Gołąb.

Natomiast w niedzielę, 17 października, o godzinie 13. nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego do Skierniewic. Przez cały tydzień będą się one znajdować w kościele Świętego Stanisława. Następnie będą one przekazywane do kolejnych kościołów na terenie Skierniewic oraz parafii wokół miasta.

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.