13. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Skierniewicach

Czytaj dalej
Fot. Parafia Św. Stanisława
Natalia Zwolińska

13. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Skierniewicach

Natalia Zwolińska

Rozpoczął się 13. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Skierniewicach. Do 17 października przewidziano spotkania, prelekcje oraz specjalne msze. Wszystko pod hasłem #„Nie lękajcie się”.

- Zawsze mamy na Tydzień Kultury Chrześcijańskiej to samo hasło: „Nie lękajcie się”. Jest to pierwsze zdanie z homilii Papieża, którą wygłosił w 1978 roku. To jest bardzo piękne hasło oraz wciąż aktualne. Raz, że mamy wiele powodów do obaw, szczególnie w czasie pandemii. I jest potrzebna umiejętność oddzielenia tych rzeczywistych obaw od tych nadbudowanych - podkreślał ksiądz Grzegorz Gołąb, proboszcz parafii Świętego Stanisława w Skierniewicach.

Tematyka tegorocznego tygodnia opierać się będzie na dwóch postaciach: błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz błogosławionej Matce Róży Czackiej.

- Są jeszcze ludzie, którzy pamiętają te postacie, mieli okazje je poznać osobiście, dlatego chcemy skupić się właśnie na tych dwóch błogosławionych. Warto zauważyć, że w 1957 roku prymas Stefan Wyszyński odwiedził Skierniewice - mówił ksiądz Grzegorz Gołąb.

W niedzielę, 10 października, odbędzie się spotkanie z Iwoną Czarcińską, która przedstawi referat „Błogosławiony Stefan Kardynał Wyszyński”. Spotkanie odbędzie się w kościele Świętego Stanisława po mszy o godzinie 13.

Natomiast w poniedziałek, 11 października, siostra Radosława Podgórska ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Krzyża opowie o błogosławionej Matce Róży Czackiej na spotkaniu „Przez krzyż do nieba”.

W programie obchodów Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej znalazło się również zakończenie sezonu motocyklowego.

Już w najbliższą sobotę, 9 października, o godzinie 12. odbędzie się specjalna msza święta w kościele Świętego Stanisława. Będzie również specjalny pokaz motocykli.

W piątek, 15 października, zaplanowano mszę świętą w intencji rodziców po stracie dziecka. Odbędzie się ona w kaplicy na cmentarzu komunalnym o godzinie 16.

- Będziemy się wspólnie modlić zarówno za dzieci utracone, jak i za ich rodziców. To dla wielu z nich traumatyczne przeżycie, w którym chcemy ich wspierać - podkreśla ksiądz Gołąb.

Natomiast w niedzielę, 17 października, o godzinie 13. nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego do Skierniewic. Przez cały tydzień będą się one znajdować w kościele Świętego Stanisława. Następnie będą one przekazywane do kolejnych kościołów na terenie Skierniewic oraz parafii wokół miasta.

Natalia Zwolińska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.