250 tys. zł dla skierniewickiego szpitala

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Burzyński
Paweł Bruger

250 tys. zł dla skierniewickiego szpitala

Paweł Bruger

Rada Miasta Skierniewice na wniosek prezydenta miasta podjęła na sesji 26 lutego późnym wieczorem uchwałę o przekazaniu 250 tysięcy złotych na zakup nowej aparatury w skierniewickim szpitalu.

Pieniądze zostaną przekazane do Samorządu Województwa Łódzkiego, organu prowadzącego szpital, na zakup wysokiej klasy aparatu ultrasonograficznego dla szpitala w Skierniewicach. Nowe USG, wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem, będzie służyło w oddziałach: położniczo-ginekologicznym i noworodkowym. Zastąpi wysłużony i ulegający częstym awariom dotychczas działający aparat.

- Chciałbym radzie miasta i prezydentowi Skierniewic gorąco podziękować za tę pomoc, to bardzo duży krok w poprawie opieki medycznej nad pacjentkami, które decydują się na poród w naszym szpitalu - mówi dyrektor szpitala, dr n. med. Jacek Sawicki.

Zakup aparatu będzie również kolejnym krokiem w kierunku powrotu w.w. oddziałów do drugiego poziomu referencyjności w opiece perinatalnej. Przede wszystkim jednak będzie jednym z działań zmierzających do zatrzymania migracji pacjentek w ciąży ze Skierniewic do ośrodków w Warszawie, Łodzi czy Brzezinach. Trend ten szpital obserwuje w swoich statystykach już od kilku lat.

Rozwój położnictwa, ginekologii i opieki noworodkowej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym pozwoli nie tylko zatrzymać ten trend, ale również go odwrócić. Dzięki uzupełnieniu wykwalifikowanej kadry medycznej (czego szpital już dokonał) oraz uzupełnieniu wymaganego przepisami ustawy o ochronie zdrowia sprzętu WSZ będzie mógł stwarzać dalsze, sprzyjające warunki mieszkankom do pobytu i porodu w tej właśnie placówce.

Po wprowadzeniu obu oddziałów na wyższy stopień referencyjności szpital planuje dalsze działania w postaci remontu bloku porodowego z utworzeniem sali do porodów rodzinnych włącznie.

Pomoc miasta Skierniewice dla szpitala to przede wszystkim wsparcie dla jego mieszkańców, bo znakomita większość z około 15 tys. hospitalizacji rocznie wykonywanych jest właśnie dla mieszkańców Skierniewic.

Paweł Bruger

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.