Natalia Zwolińska

7 milionów na inwestycje w Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej

7 milionów na inwestycje w Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej Fot. ŁSM
Natalia Zwolińska

Okres wakacyjny to najlepszy czas na prowadzenie wszelkiego rodzaju inwestycji budowlanych. W Łowiczu spółdzielnia mieszkaniowa rozpoczęła zaplanowane na rok 2021 termomodernizacje budynków. Dwa z czterech zaplanowanych na ten rok już są ocieplane. Na kolejne dwa w najbliższych dniach zostaną ogłoszone przetargi.

Pod koniec czerwca rozpoczęła się termomodernizacja bloku nr 3 przy ulicy Starzyńskiego. Natomiast 12 lipca rozpoczęły się prace przy budynku nr 10 na osiedlu Dąbrowskiego. Prace, które należą do wykonawców, to między innymi demontaż starych płyt stalowych z rdzeniem styropianowym, a w następnym etapie na dociepleniu bloków grafitowym styropianem.

- Całość zostanie pokryta tynkami silikonowymi z dodatkami antygrzybicznymi odpornymi na porastanie glonami i algami - mówi Mariusz Siewiera prezes łowickiej spółdzielni.

Dodatkowo inwestycja obejmie kompleksowe remonty balkonów oraz powstaną nowe opaski wokół budynków, które wykonane zostaną z kostki brukowej. Rozebrane zostaną stare i wybudowane nowe schody wejściowe do poszczególnych klatek schodowych z kostki brukowej, które będą wyposażone w podjazdy dla wózków oraz barierki do podtrzymania się przy schodach.

W najbliższych dniach mają zostać ogłoszone kolejne dwa przetargi na modernizację dwóch następnych bloków: nr 8 na Dąbrowskiego oraz nr 4 przy ulicy Starzyńskiego.

- Realizacja termomodernizacji w pełnym zakresie uzależniona będzie jednak od tego, jakich kwot pieniędzy zażądają wykonawcy w ramach ogłoszonych przez nas przetargów - informował już w maju Mariusz Siewiera, prezes ŁSM.

Oprócz termomodernizacji, która pochłonie większość z 7 mln zł. przeznaczonych na tegoroczne inwestycje, zaplanowano również szereg innych inwestycji.

Planowana na ten rok jest także wymiana podzielników kosztów centralnego ogrzewania. ŁSM chce ich wymienić aż 16 tysięcy tych urządzeń.

Niewiele mniej pochłonie modernizacja tradycyjnych wodomierzy na nowoczesne mierniki z odczytem radiowym. W tym roku spółdzielnia dokona wymiany 5,5 tys. sztuk tego typu urządzeń.

- Będziemy także kontynuować zabudowywanie śmietników osłonami, które sprawią, że porywisty wiatr nie będzie roznosił lżejszych odpadów po naszych osiedlach - dodaje Marta Tylkowska, członek Zarządu ŁSM.

Jeżeli chodzi o roboty elektryczne, to największe tegoroczne inwestycje ŁSM składają się z modernizacji instalacji w bloku nr 8 na Tkaczewie oraz kontynuacja wymiany lamp na klatkach schodowych oraz przed wejściami do nich na nowoczesne z czujnikami ruchu.

- Chcemy nadal inwestować w ochronę środowiska i wymieniać tradycyjne oświetlenie na czerpiące energię słoneczną - zapowiada szef Zarządu ŁSM

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.