Akcja policji: sprawdzili trzeźwość prawie 900 kierowców

Czytaj dalej
Magdalena Grajnert

Akcja policji: sprawdzili trzeźwość prawie 900 kierowców

Magdalena Grajnert

Skierniewiccy policjanci w piątek wieczorem oraz w nocy z soboty na niedzielę przeprowadzili działania "Trzeźwe popołudnie" i "Dyskoteka". Akcje miały na celu uniemożliwienie dalszej jazdy tym, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd po wpływem alkoholu czy środków odurzających.

Działania prowadzone były na ulicach Skierniewic oraz na drogach prowadzących do dyskoteki w miejscowości Stare Rowiska. W sumie przez dwa dni policjanci przebadali trzeźwość prawie 900 kierujących.
Funkcjonariusze skierniewickiej drogówki w piątek w godzinach wieczornych prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Podczas 160 kontroli pojazdów na drogach wyjazdowych ze Skierniewic u żadnego z kierujących nie wykryto alkoholu.
W nocy z soboty na niedzielę skierniewiccy policjanci wraz z policjantami z Kutna, Łowicza i Łodzi przeprowadzili akcję „Dyskoteka”. W trakcie działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości 737 kierujących, wśród których 3 prowadziło na tzw. „podwójnym gazie”.
Pierwsze zatrzymanie o godzinie 03.50 w miejscowości Dąbrowice skutkowało zatrzymaniem uprawnień do kierowania 30-latkowi z powiatu łowickiego. Mężczyzna ten kierował renault megane mając 0,22 promila alkoholu. O godz. 04.50 w Starych Rowiskach został zatrzymany do kontroli kierujący renault kangoo. 31-latek, mieszkaniec powiatu brzezińskiego miał 0,62 promila. Kolejny zatrzymany kierujący wracał bezpośrednio z rejonu dyskoteki. 26-latek mieszkaniec powiatu skierniewickiego kierował fordem mondeo, mając 1 promil alkoholu.

Magdalena Grajnert

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.