Akcja "Zjedz obiad z seniorem" w Łowiczu

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Rafał Klepczarek

Akcja "Zjedz obiad z seniorem" w Łowiczu

Rafał Klepczarek

Władze Łowicza, wzorem Warszawy, Płocka i Katowic, chcą włączyć się w akcję „Zjedz obiad z seniorem”, której celem będzie promocja wolontariatu, a także przeciwdziałanie samotności osób starszych.

- W akcji chodzić będzie o to, aby raz w tygodniu, wolontariusz zjadł z seniorem wspólny obiad i porozmawiał z nim – informuje Jacek Rybus z UM w Łowiczu. - Posiłek ufundują lokalne restauracje, która zechcą zaangażować się przedsięwzięcie. Już dziś kilku łowickich restauratorów, zadeklarowało chęć włączenia się
w to działanie.
Seniorzy po 65. roku życia, którym doskwiera samotność, a także koordynatorzy, wolontariusze i restauratorzy chcący wziąć udział w akcji, proszeni są o zgłaszanie się mailowo na adres: jacek.rybus@um.lowicz.pl, tel. 46 830 91 18 lub osobiście do sekretariatu Urzędu Miejskiego w Łowiczu. Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 lipca 2016 r.
Do zadań wolontariuszy należałoby odbieranie obiadów z restauracji i dostarczanie ich do mieszkań seniorów. Mogliby również nakrywać stoły i podawać posiłki. Z kolei koordynatorzy byliby odpowiedzialni za prowadzenie konkretnej restauracji z seniorami i chętnymi wolontariuszami. Szczegóły akcji omówione zostaną podczas wspólnego spotkania ze wszystkimi zainteresowanymi uczestnikami.
Inspiratorką przeprowadzenia akcji w Łowiczu jest radna Karina Sędkowska–Staszewska.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.