Akcja Znicz w powiecie skierniewickim, rawskim i łowickim

Czytaj dalej
Fot. Anna Popłońska
Roman Bednarek

Akcja Znicz w powiecie skierniewickim, rawskim i łowickim

Roman Bednarek

Kilkuset policjantów uczestniczyło w akcji "Znicz" na drogach naszego regionu. W okresie od 31 października do 3 listopada funkcjonariusze odnotowali 1 wypadek drogowy, w którym zginęła jedna osoba, a dwie były ranne, 8 kolizji, zatrzymano 10 nietrzeźwych kierowców, w tym 6 rowerzystów.

W powiecie rawskim w akcji "Znicz" uczestniczyło 112 policjantów i 10 strażników miejskich.

– Odnotowaliśmy jeden wypadek drogowy, oraz jedną kolizję – informuje Karolina Sokołowska, rzecznik rawskiej policji. – Policjanci zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierujących, w tym czterech rowerzystów.

Do tragicznego wypadku doszło ok. godz. 2.50 1 listopada w miejscowości Kaleń w gminie Sadkowice. Na skrzyżowaniu zderzyły się tam dwa samochody osobowe – opel astra i seat toledo. W wyniku zderzenia na miejscu zginęła 21-letnia mieszkanka gminy Nadarzyn. Obrażenia odnieśli 22-letni kierowca seata z gminy Biała Rawska oraz jego 18-letnia pasażerka. Zostali odwiezieni do szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą.

Zwiększone siły mundurowych działały również w powiecie łowickim. W okresie od 31 października do 3 listopada odnotowano tam trzy kolizje oraz zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę.

W Skierniewicach i okolicy policjanci prowadzili działania głównie na drogach dojazdowych do cmentarzy i w ich najbliższej okolicy. Nie odnotowano żadnego wypadku.

– W czterech kolizjach drogowych nikt nie odniósł obrażeń, a ich powstanie wynikało głównie z nieostrożności przy parkowaniu, omijaniu i wymijaniu innych pojazdów – informuje Justyna Florczak-Mikina, rzecznik skierniewickiej policji. – Policjanci 49 razy interweniowali wobec kierujących, którzy nie zastosowali się do znaków drogowych po zmianie organizacji ruchu i przekraczali dozwoloną prędkość. Zostali oni ukarani mandatami.

Zatrzymano także dwóch nietrzeźwych rowerzystów.

Roman Bednarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.