Amatorzy surwiwalu w Skierniewicach

Czytaj dalej
Fot. Active Knots
Klaudia Jadwiszczyk

Amatorzy surwiwalu w Skierniewicach

Klaudia Jadwiszczyk

W połowie czerwca po raz kolejny ściągnęli do Skierniewic amatorzy surwiwalu. Na Surwiwaliach prócz dorosłych, pojawiła się także spora grupa młodszych dzieci, spragniona dreszczyku emocji i leśnej zabawy.

Organizatorzy przygotowali coś specjalnie dla nich, zaprosili Klaudię Jadwiszczyk oraz Krzysztofa Lewickiego z Active Knots, którzy są także twórcami Akademii Młodego Preppersa, czyli warsztatów dla najmłodszych z tematu sztuki życia, sztuki przetrwania, radzenia sobie w codzienności oraz w opresji.

Warsztaty rozpoczęły się od tematu roślin, gdzie bohaterem była i pokrzywa z jej bogatym i zaskakującym uczestników zastosowaniem.

Nikt by nie pomyślał, że z tej źle kojarzącej się rośliny można zrobić zdrową herbatę, albo sznurek! Do stawiania pierwszych kroków w jego wyplataniu dzieci otrzymały pakułę, gdzie po kilku minutach były widoczne pierwsze gotowe sznurki.

Kolejnym etapem była nauka wiązania paru przydatnych na co dzień węzłów. Dużo zabawy było podczas wiązania węzła ratowniczego, gdzie poprzez grę, dzieci błyskawicznie nauczyły się go wykonać w 2 sekundy!

Najważniejszym punktem programu był ogień, na którego z niecierpliwieniem czekali wszyscy. Po przekazaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz informacji na temat ognia, jego rozpalania, doborze materiałów, każdy otrzymał krzesiwo syntetyczne i mógł spróbować swoich sił.

Jako rozpałka służyła im kora brzozowa, która jest bardzo powszechnym do zdobycia materiałem i świetnie nadającym się do łapania pierwszych iskier. Zadanie było bardzo trudne, ale kilku wytrwałym się udało!

Dzieci były zachwycone i zmotywowane do stawiania kolejnych kroków w świecie sztuki przetrwania.
W czym ich w pełni dopingujemy!

Klaudia Jadwiszczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.