Anna Czerwińska została nową prezes Sądu Rejonowego w Łowiczu

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Anna Czerwińska została nową prezes Sądu Rejonowego w Łowiczu

Rafał Klepczarek

Anna Czerwińska z dniem 16 września 2019 roku została powołana przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro na prezes Sądu Rejonowego w Łowiczu. Pani sędzia zastąpiła na tym stanowisku Magdalenę Piwowarczyk, której skończyła się druga czteroletnia prezesura.

Anna Czerwińska do czasu awansu piastowała funkcję wiceprezesa SR w Łowiczu oraz przewodniczącej wydziału cywilnego. Nowa pani prezes będzie nadal szefować pionowi cywilnemu.

Sędzia Magdalena Piwowarczyk nadal pozostaje szefową wydziału karnego SR w Łowiczu. Zmiana na stanowisku prezesa wymuszona jest tym, iż jedna osoba może piastować tę funkcję maksymalnie przez dwie następujące po sobie kadencje. Mieszkanka Skierniewic może powrócić na to stanowisko najwcześniej za cztery lata.

Na taki właśnie okres minister Ziobro powołał na stanowisko prezesa sądu mieszkankę Łowicza.

Anna Czerwińska jest uznawana za kompetentnego sędziego. Szerzej w kraju jest znana z tego, że prowadziła proces z powództwa Łukasza M. przeciwko modelce Patrycji Pająk.

Ówczesny funkcjonariusz łowickiej policji domagał się od byłej narzeczonej zwrotu pieniędzy za powiększenie biustu oraz inne sponsorowane przez niego wydatki.

Pani prezes swoją karierę sądowniczą rozpoczęła w listopadzie 1999 roku w Łowiczu. Pracowała nie tylko w wydziale cywilnym, ale także rodzinnym oraz ksiąg wieczystych.

Prywatnie jest mamą dwóch uczennic pijarskiej szkoły podstawowej w Łowiczu oraz żoną znanego w mieście nad Bzurą przedsiębiorcy.

Anna Czerwińska lubi dobrą książkę. Szczególnie ceni sobie beletrystykę oraz kryminały. Do jej pasji należą także podróże oraz rekreacja na świeżym powietrzu. Z przyjemnością jeździ na rowerze oraz na nartach.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.