Natalia Zwolińska

Atak na biuro poselskie Tadeusza Woźniaka w Łowiczu

Atak na biuro poselskie Tadeusza Woźniaka w Łowiczu
Natalia Zwolińska

Poseł Tadeusz Woźniak poinformował o ataku na swoje biuro poselskie w Łowiczu. W miniony weekend (17-18 kwietnia) odcięty został baner znajdujący się w pobliżu biura przy ulicy Kaliskiej. Na płocie zostały tylko dwa zaczepy, reszta została pocięta, a sam baner skradziono.

- Doszło do kolejnego ataku na Biuro Poselskie. Prawdopodobnie w weekend została zniszczona i skradziona tablica informacyjna (baner) zlokalizowana przy wjeździe do budynku przy ulicy Kaliskiej 5, w którym mieści się Filia Biura Poselskiego Posła Tadeusza Woźniaka - poinformował w poniedziałek poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Jak udało się nam ustalić uszkodzenie baneru politycznego nie należy do zadań wymagających dużego wysiłku. Chyba, że ktoś próbuje go zabrać w całości. Wtedy wyzwaniem jest odcięcie trytytek, którymi takie banery montowane są do ogrodzeń. Tak właśnie stało się w Łowiczu.

- Jak szłam w poniedziałek do pracy, to w miejscu baneru pozostały tylko dwa zaczepy. Reszta zniknęła razem z banerem. To o tyle dziwne, że w piątek baner jeszcze wisiał. Co prawda padało, ale brak plakatu bym zauważyła - mówi Maria Wilkoszewska, zastępca dyrektora biura poselskiego Tadeusza Woźniaka.

W oficjalnym piśmie, które otrzymaliśmy z biura poselskiego, jego dyrektor informuje o zgłoszeniu sprawy do organów ścigania i przypomina wcześniejsze ataki na biura posłów Prawa i Sprawiedliwości.

„Sprawa została zgłoszona na policję. Na tego typu akty wandalizmu nie ma przyzwolenia. Jest to kolejny bulwersujący atak na biura poselskie, który niezależnie od przynależności partyjnej powinien być potępiony” - czytamy w piśmie Janusza Kołodziejskiego. - „Należy pamiętać, że tutaj doszło do kradzieży, ale wcześniej było wiele ataków na inne biura, na przykład podpalenie drzwi wejściowych, strzelanie z wiatrówki w okna czy najtragiczniejszy atak na biuro poselskie Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi gdzie zamordowano pracownika biura. Biura Poselskie i ich filie służą przecież wszystkim mieszkańcom swoją pomocą.

Takie banery najczęściej są zrywane w wyniku silnego wiatru. Materiał, z którego są wytwarzane, nie jest specjalnie odporny na działanie wiatru czy szarpanie. Nie jest kłopotem jego oderwanie, jednak w tym przypadku, w miejscach przyczepienia do płotu czy ogrodzenia, znaleźć można pozostałości plakatu.

Może to oznaczać, że w Łowiczu baner został celowo usunięty z ogrodzenia. Łowicka policja prowadzi działania w celu odnalezienia sprawcy lub sprawców kradzieży.

- W poniedziałek, 19 kwietnia, otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży baneru z biura poselskiego pana Tadeusza Woźniaka. Prowadzone jest postępowanie w sprawie o wykroczenia z artykułu 119 paragraf 1 kodeksu wykroczeń - mówi sierżant sztabowy Marta Jasińska z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu.

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.