Bal Sportowca w Skierniewicach: Wejściówki rozdali za darmo

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Dzik
Bartosz Nowakowski

Bal Sportowca w Skierniewicach: Wejściówki rozdali za darmo

Bartosz Nowakowski

Krzysztof Jankiewicz Najlepszym Sportowcem 2015 Roku.

Krzysztof Jażdżyk, prezydent Skierniewic, wywiązał się z obietnicy. Na balu sportowca został podsumowany rok 2015.

Zwycięzcy bez niespodzianek

Sportowcem roku został Krzysztof Jankiewicz, pływak UKS Nawa Skierniewice. Oczywiście nie jest to żadne zaskoczenie, ponieważ pływak na głównych mistrzostwach Polski wywalczył dwa medale - srebro i brąz w stylu grzbietowym.

- Już przy czwartym tytule na najlepszego sportowca w mieście straciłem rachubę - śmieje się Krzysztof Jankiewicz - Mimo wszystko czuję się doceniony. Cieszę się też, że w Skierniewicach sport jest pielęgnowany. Na pewno znajdzie się wielu młodych adeptów różnych dyscyplin, którzy wkrótce sięgną po tytuł sportowca roku - dodaje tegoroczny zwycięzca, który nie mógł osobiście odebrać nagrody, gdyż wciąż przebywa w Stanach Zjednoczonych.

Tytuł trenera roku powędrował do Jerzego Gołębiewskiego, trenera judo Wojownika Skierniewice.

- Cieszę się, że zostałem wyróżniony przez kapitułę. Po zeszłorocznych wynikach spodziewałem się, że będę wysoko notowany. Jednak to wszystko jest już historią. Zaczęliśmy nowy rozdział - mówi Jerzy Gołębiewski, który trenerem roku został po raz szósty.

Statuetkę dla drużyny roku odebrał zespół AZS PWSZ Skierniewice (U-14), który w ubiegłym sezonie awansował do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. Najlepszym niepełnosprawnym sportowcem został Igor Misztal (ZSN Skierniewice), a talentem roku okrzyknięto Annę Kłosińską (UKS Vis).

Licytacja za wejściówki
Niestety, bal nie cieszył się wielkim zainteresowaniem i z nieoficjalnych źródeł otrzymaliśmy informację, że zaproszenia były rozdawane za darmo w miejskich spółkach. - OSiR dzwonił do nas oferując wejściówki po 300 złotych. Zlicytowaliśmy cenę do 200 złotych - mówi jeden z działaczy, który chciał pozostać anonimowy. - Szkoda, że nie była to zabawa dla sportowców, tylko dla urzędników - ucina nasz inny rozmówca.

10. NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW 2015: 1. Krzysztof Jankiewicz (UKS NAWA); 2. Damian Lesiak (MMKS Wojownik); 3. Igor Misztal (ZSN Start); 4.Kamil Kroc (MMKS Wojownik); 5.Bartosz Ponichtera (MMKS Wojownik); 6. Radosław Psyk (KSz Piątka); 7. Krzysztof Karwat (UKS Nawa); 8. Damian Makuch (Widok Skierniewice/ Lech Poznań); 9. Adrian Prochaska (MMKS Wojownik); 10. Krzysztof Grabicz (UKS VIS).

Bartosz Nowakowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.