Beata Szydło w Bełchowie pod Łowiczem (Zdjęcia)

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Beata Szydło w Bełchowie pod Łowiczem (Zdjęcia)

Rafał Klepczarek

Beata Szydło, kandydatka PiS na stanowisko premiera RP, odwiedziła dwie miejscowości w powiecie łowickim: Bełchów i Złaków Kościelny.

Kilkaset osób pojawiło się wczoraj na placu ośrodka kultury w Bełchowie w powiecie łowickim, aby wziąć udział w spotkaniu z wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.
Szydłobus, który przywiózł Beatę Szydło, pod bełchowską filię Gminnego Ośrodka Kultury w Nieborowie podjechał punktualnie o godz. 16. Kandydatka na szefa polskiego rządu przyjechała w otoczeniu parlamentarzystów z Marcinem Mastalekiem, szefem PiS w Łódzkiem na czele.
Polityków PiS witali przedstawiciele władz gminy z wójtem Andrzejem Werle. Na spotkaniu pojawiło się wielu lokalnych działaczy i sympatyków partii Jarosława Kaczyńskiego. Beatę Szydło przedstawiono jako przyszłego premiera RP.
Wiceszefowa PiS w ośrodku kultury obejrzała największego w Polsce pająka, który jest tradycyjną ozdobą ludową w Łowickiem. Beata Szydło nie kryła dużego wrażenia, jakie wywarło na niej dzieło członków bełchowskiego klubu seniora. - Ten pająk jest symbolem tego, jak wspólnie można zrobić coś wiekiego i pięknego - stwierdziła Beata Szydło.
W swoim wystąpieniu apelowała ona o jedność, społeczny dialog i wskazywała potrzebę zajęcia się problemami ludźmi, a nie partii politycznych. Następnie Szydło toczyła indywidualne rozmowy z uczestnikami spotkania. Jeden z nich porwał nawet posłankę do łowickiego oberka, który został odtańczony przy muzyce granej przez ludową kapelę.
Przed spotkaniem w Bełchowie Beata Szydła wraz z europosłem Januszem Wojciechowskim odwiedziła gospodarstwo mleczarskie w Złakowie Kościelnym w gminie Zduny.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.