Bezpłatne szkolenia dla skierniewiczan w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską

Czytaj dalej
Redakcja

Bezpłatne szkolenia dla skierniewiczan w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską

Redakcja

Miasto Skierniewice zaprasza mieszkańców do udziału w BEZPŁATNYCH szkoleniach w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską pn: "Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: kujawsko-pomorskiego i łódzkiego" Nasze szkolenia to praktyczna nauka jak wykorzystać Internet w życiu prywatnym i zawodowym. Uczestnicy nabędą lub poszerzą umiejętności związane z obsługą komputera, nauczą się korzystać z zasobów Internetu.

OFERUJEMY:
- BEZPŁATNE szkolenia na terenie Skierniewic (każde szkolenie trwa 2 dni po 8 godzin)
- ciekawe moduły tematyczne do wyboru:
· Moje finanse i transakcje w sieci
· Działam w sieciach społecznościowych
· Kultura w sieci
· Tworzę własną stronę internetową (blog)
· Mój biznes w sieci
· Rodzic w Internecie
- zajęcia w małych grupach po 12 uczestników
- tempo zajęć dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestników
- materiały szkoleniowe dla każdego uczestnika
- serwis kawowy oraz obiad
- certyfikat ukończenia szkolenia

Rekrutacja trwa
Liczy się kolejność zgłoszeń

Szczegółowe informacje: · www.skierniewice.eu/projekty/
· tel. 46 834 51 86, 46 834 51 83
· Wydział Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych Urzędu Miasta Skierniewice
ul. Senatorska 12, pokój 212

Dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej 148.320 zł
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Moduły tematyczne do wyboru dla uczestników szkoleń

UWAGA: Jedna osoba może wziąć udział tylko w jednym module tematycznym.
„Moje finanse i transakcje w sieci”
Moduł przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik będzie potrafił wykorzystując sieć zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz nauczy się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji m.in. wnioskując o zaświadczenia, świadczenia czy też występując o dowód osobisty - wszystko w sposób elektroniczny, szybko i bezpiecznie.
„Działam w sieciach społecznościowych”
Moduł przeznaczony dla osób, które chcą poznać filozofię i sposób funkcjonowania sieci społecznościowych oraz wykorzystać je w działalności na rzecz swojej społeczności lokalnej lub prywatnie. Uczestnicy nabędą umiejętności pozwalające na bezpieczne poruszanie się w świecie sieci społecznościach, w tym m.in nauczą się nawiązywać i kontynuować swoje znajomości, kształtować swój wizerunek, wykorzystywać i dzielić się swą twórczością oraz korzystać z cudzej ze szczególnym uwzględnieniem regulacji prawa autorskiego, współdziałać z innymi. Ponadto nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.
„Kultura w sieci”
Moduł przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się gdzie w internecie szukać ciekawych i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury i zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystywać je do nauki lub własnej twórczości. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek polskiej kultury (Ninateka – Filmoteka Narodowa, Polona, Encyklopedia Teatru Polskiego, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina). Poznają praktyczne podstawy prawa autorskiego, niezbędne do korzystania z kultury w sieci i zdobędą umiejętność wyszukiwania legalnych źródeł kultury, w tym korzystania z Bazy Legalnych Źródeł. Uczestnicy dowiedzą się jak odtworzyć historię własnej rodziny, miejscowości czy regionu bazując na informacjach z sieci i jak stworzyć drzewo genealogiczne.
„Tworzę własną stronę internetową (blog)”
Moduł przeznaczony dla osób, które chciałyby mieć swoje miejsce w sieci w postaci własnej strony internetowej lub blogu. Uczestnicy po zakończeniu szkolenia nabędą podstawowe umiejętności pozwalające im stworzyć takie miejsce, zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe), z uwzględnieniem ich ochrony na gruncie prawa autorskiego, monitorować wykorzystując mechanizmy analityki internetowej, rozpowszechniać oraz zrozumieć, jakie sprawy formalne trzeba załatwić. Ponadto nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.
„Mój biznes w sieci”
Moduł przeznaczony przede wszystkim dla przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu. Uczestnik nauczy się jak może wykorzystać zasoby internetu, aby podnieść skuteczność działania w ramach poszczególnych funkcji biznesowych (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.). W szczególności pozna dedykowane dla biznesu usługi e-administracji. Zawarte w module elementy szkoleniowe służyć mają ponadto podniesieniu kompetencji w zakresie korzystania z zasobów edukacyjnych dla przyszłych przedsiębiorców (np. Akademia PARP).
„Rodzic w Internecie”
Moduł adresowany do rodziców/opiekunów poświęcony jest przygotowaniu do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i „mądrego” korzystania z sieci i reagowania na sytuacje zagrożenia. Rodzic/opiekun pozna źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dla dziecka, zrozumie jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w sieci, jak również nauczy się korzystać z podstawowych usług e-administracji dedykowanych rodzinom takich, jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny i wielu innych. Zawarte w module elementy szkoleniowe służyć mają ponadto podniesieniu kompetencji w zakresie korzystania z kultury i z zasobów edukacyjnych w internecie, co jest bardzo istotne w niwelowaniu barier i przeciwdziałaniu wykluczeniu kulturowemu.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.