Biskup łowicki oceniał palmy wysokie jak piętrowe domy

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Biskup łowicki oceniał palmy wysokie jak piętrowe domy

Rafał Klepczarek

Palma przygotowana przez uczniów Gimnazjum w Popowie wygrała konkurs diecezjalny biskupa łowickiego Andrzeja F. Dziuby na najwyższe i najładniejsze drzewko wielkanocne. Dzieło wiernych z powiatu łowickiego miało 19 metrów wysokości i swoją stylistyką nawiązywało do obchodzonego w Kościele katolickim Roku Miłosierdzia.

Zwycięska palma powstawała przez tydzień. W jej tworzenie włączyła się nie tylko szkolna społeczność, ale przy jej budowie pomagały także babcie gimnazjalistów spod Łowicza.

Biskupi puchar za drugie miejsce ordynariusz diecezji łowickiej wręczył twórcom palmy z Domaniewic.

Mające dziesięć metrów drzewko rozsypało się na kilka godzin przez konkursem, ale zostało złożone tak zgrabnie, że podbiło serca komisji konkursowej.

Trzecie miejsce w palmowym turnieju zdobył symbol niedzieli palmowej, który do Łowicza został przywieziony aż z Małopolski. 6,5-metrową palmę wykonali przewodnicy PTTK z Tarnowa.

Swoje nagrody przyznał także ksiądz Wiesław Skonieczny, proboszcz parafii katedralnej w Łowiczu. Nagroda za pierwsze miejsce powędrowała do parafii Świętego Mikołaja w Słupi w powiecie skierniewickim. Dzieło uczniów szkół w Słupi i Winnej Górze miało 15 metrów wysokości.

Na drugim miejscu uplasowała się piękna palma z parafii w Białyninie koło Głuchowa, a na trzecim dzieło wiernych z łowickiej Korabki.

Podczas wielkanocnego konkursu wyróżniono m. in. palmy z Kutna, Łęczycy, Żyrardowa i Kompiny.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.