Andrzej Krysiak

Bohater wojny 1920 roku, czyli kolejny kandydat do patronowania rondu

Ks. ppłk Edward Choma, bohater wojny 1920 roku przez wiele lat związany był ze Skierniewicami Fot. Archiwum Andrzeja Krysiaka Ks. ppłk Edward Choma, bohater wojny 1920 roku przez wiele lat związany był ze Skierniewicami
Andrzej Krysiak

W ostatnim numerze ITS - u ukazał się artykuł dotyczący nazwy nowego ronda na ul. Rawskiej. Przywoływano tu dwie nazwy ulic (Rondo Wolności i Rondo im. płk. Ryszarda Kuklińskiego), które mogły by w przyszłości dać nazwę temu rondu. W tym miejscu pragnę powiedzieć szanownym Czytelnikom, że na stole leży jeszcze jedna propozycja przedstawiona w poprzedniej i obecnej kadencji samorządowej i zaakceptowana przez Komisję Mienia Komunalnego a dotycząca ks. ppłk Edwarda Chomy.

Miała ona wprawdzie dotyczyć nowej nazwy ulicy tego patrona i już o mały włos była by na osiedlu Rawka, jednakże mieszkańcy woleli nazwać tę ulicę inaczej. Może to i dobrze, bo i cóż ks. Choma miał wspólnego z Rawką, która w okresie jego pobytu w Skierniewicach była osobną miejscowością. Nie dziwi skądinąd fakt, że postać ta owym mieszkańcom była nieznana, a co oznacza - trudna do zaakceptowania.

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Andrzej Krysiak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.