Bracia z powiatu łowickiego zostali uniewinnieni przez sąd w Skierniewiach. Nie napadali na jubilerów

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Rafał Klepczarek

Bracia z powiatu łowickiego zostali uniewinnieni przez sąd w Skierniewiach. Nie napadali na jubilerów

Rafał Klepczarek

Sąd Rejonowy w Skierniewicach uniewinnił Kazimierza i Mirosława W. Bracia z gminy Łyszkowice byli oskarżeni o napady, do których doszło w Łowiczu i Skierniewicach w lipcu i październiku 2012 roku. Wyrok nie jest prawomocny.

Śledczy twierdzili, że dwaj bracia z pow. łowickiego, udając robotników, napadali na sklepy jubilerskie. Jeden z nich miał obrabować jubilera w Łowiczu, a drugi zaś rzekomo usiłował okraść podobny punkt w Skierniewicach.

Pewne jest, że w połowie lipca ktoś napadł na sklep jubilerski w Łowiczu. Zrabował biżuterię oraz 50 tys. zł. Zrabował biżuterię oraz 50 tysięcy złotych. Zarejestrowany przez monitoring mężczyzna, używając siły fizycznej obezwładnił i skrępował 36-letnią ekspedientkę sklepu jubilerskiego przy ul. Stanisławskiego. Do napadu doszło w chwili, gdy łowiczanka otwierała punkt sprzedaży biżuterii. Sprawca napadu zamknął ją w toalecie.


Z kolei w Skierniewicach na początku października bandyta pobił właścicielkę sklepu jubilerskiego w centrum miasta, ale został spłoszony i uciekł.

Śledczy na podstawie zebranych poszlak uznali, że za napadami mogą stać bracia z gminy Łyszkowice. Zostali nawet skazani za czyny, do których konsekwentnie się nie przyznawali. Sąd apelacyjny uznał jednak, że materiał dowodowy powinien został jeszcze raz kompleksowo przeanalizowany wraz z przeprowadzeniem eksperymentu sądowego, o który wnosili oskarżeni.

W drugim podejściu do sprawy SR w Skierniewicach uznał, że nie ma przekonujących dowodów winy braci W.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.