Zuzanna Gawałkiewicz

Brakuje krwi! Każdy może zostać super bohaterem

W Skierniewicach nie brakuje chętnych do oddawania krwi. Codziennie zgłasza się nawet kilkanastu krwiodawców Fot. Zuzanna Gawałkiewicz W Skierniewicach nie brakuje chętnych do oddawania krwi. Codziennie zgłasza się nawet kilkanastu krwiodawców
Zuzanna Gawałkiewicz

Apele o oddawanie krwi powtarzają się każdego lata. Komunikaty wydawane przez łódzkie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w mediach społecznościowych brzmią dramatycznie: „Prosimy, pomóżcie. Dla Was to chwila z życia, dla potrzebujących w szpitalach naszego województwa obietnica przeżycia. Wakacje to najcięższy czas dla służby krwi. Zjednoczmy siły.”

Ludzie latem częściej podróżują, jest więcej niebezpiecznych zdarzeń, więcej wypadków, więc potrzeba więcej krwi, niż w pozostałych miesiącach. Najbardziej brakuje krwi grup najbardziej powszechnych, czyli A i 0. Choć w skierniewickim puncie pobrań panuje spory ruch, potrzeby są ogromne.

- Sytuacja podczas pandemii jest szczególnie trudna, gdyż stacje krwiodawstwa mogą liczyć jedynie na dawców indywidualnych - wyjaśnia Katarzyna Korzeniowska, z Oddziału Terenowego w Skierniewicach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. - Ze względu na sytuację epidemiczną nie organizuje się obecnie zbiórek w szkołach, zakładach pracy, czy wśród studentów.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Zuzanna Gawałkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.