Wojciech Kubik

Brutalny napad na starszą kobietę w sylwestrowy ranek

Brutalny napad na starszą kobietę w sylwestrowy ranek
Wojciech Kubik

Na 3 miesiące tymczasowo aresztowano mężczyznę, który napadł na 74-letnią mieszkankę Marianowa. Ofiarę uderzył w głowę oraz dusił przedłużaczem.

Do napadu doszło 31 grudnia w Marianowie. Nad ranem do jednego z domów wszedł nieznany mężczyzna, najprawdopodobniej po to, aby go okraść. Kiedy zaczął przeszukiwać nieruchomość okazało się, że nie jest w domu sam.

Został jednak nakryty przez znajdującą się w środku 74-letnią kobietę. Włamywacz uderzył kobietę w głowę, a następnie zaczął dusić przedłużaczem, żądając wydania pieniędzy. Przerażona kobieta dała mu 400 złotych i straciła przytomność.

Gdy się ocknęła, powiadomiła o napaści najbliższych, ci zaś poinformowali skierniewickich policjantów. Kobieta trafiła do szpitala.

Skierniewiccy policjanci nie potrzebowali wiele czasu, by namierzyć podejrzewanego o napad mężczyznę. 24-letniego mieszkańca powiatu żyrardowskiego. Zatrzymali go jeszcze tego samego dnia, gdy wychodził na zabawę sylwestrową.

2 stycznia 2021 roku usłyszał prokuratorskie zarzuty rozboju.

Dotychczasowe policyjne ustalenia wskazują, że mężczyzna najprawdopodobniej ukradł synowi pokrzywdzonej klucz od domu i to właśnie za pomocą niego wszedł do środka rankiem 31 grudnia 2020 roku, żeby dokonać kradzieży.

Już 3 stycznia 2021 roku sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wojciech Kubik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.