Wojciech Kubik

Brutalny napad na starszą kobietę w sylwestrowy ranek

Brutalny napad na starszą kobietę w sylwestrowy ranek
Wojciech Kubik

Na 3 miesiące tymczasowo aresztowano mężczyznę, który napadł na 74-letnią mieszkankę Marianowa. Ofiarę uderzył w głowę oraz dusił przedłużaczem.

Do napadu doszło 31 grudnia w Marianowie. Nad ranem do jednego z domów wszedł nieznany mężczyzna, najprawdopodobniej po to, aby go okraść. Kiedy zaczął przeszukiwać nieruchomość okazało się, że nie jest w domu sam.

Został jednak nakryty przez znajdującą się w środku 74-letnią kobietę. Włamywacz uderzył kobietę w głowę, a następnie zaczął dusić przedłużaczem, żądając wydania pieniędzy. Przerażona kobieta dała mu 400 złotych i straciła przytomność.

Gdy się ocknęła, powiadomiła o napaści najbliższych, ci zaś poinformowali skierniewickich policjantów. Kobieta trafiła do szpitala.

Skierniewiccy policjanci nie potrzebowali wiele czasu, by namierzyć podejrzewanego o napad mężczyznę. 24-letniego mieszkańca powiatu żyrardowskiego. Zatrzymali go jeszcze tego samego dnia, gdy wychodził na zabawę sylwestrową.

2 stycznia 2021 roku usłyszał prokuratorskie zarzuty rozboju.

Dotychczasowe policyjne ustalenia wskazują, że mężczyzna najprawdopodobniej ukradł synowi pokrzywdzonej klucz od domu i to właśnie za pomocą niego wszedł do środka rankiem 31 grudnia 2020 roku, żeby dokonać kradzieży.

Już 3 stycznia 2021 roku sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wojciech Kubik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.