Budowa progu spowalniającego na ul. Mickiewicza

Czytaj dalej
Agnieszka Kubik

Budowa progu spowalniającego na ul. Mickiewicza

Agnieszka Kubik

Dobre wiadomości dla mieszkańców nieruchomości przy ul. Mickiewicza w Skierniewicach. Komisja Ruchu Drogowego, działająca przy Prezydencie Miasta Skierniewice, zdecydowała o wykonaniu podwyższenia przejścia dla pieszych w połowie długości ulicy.

Decyzja została podjęta na wniosek mieszkańców, którzy podpisali petycję do Prezydenta Miasta Krzysztofa Jażdżyka w tej sprawie. Petycję wsparł również zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej STANDARD, która jest administratorem okolicznych nieruchomości przy ul. Mickiewicza 18 i Mickiewicza 16A.

- Bardzo się cieszę z tej decyzji, bowiem również jestem mieszkańcem ulicy Mickiewicza i obserwuję zagrożenia w bezpieczeństwie pieszych. Okoliczne nieruchomości zamieszkują głównie rodziny z dziećmi w wieku szkolnym, które przekraczając jezdnię są narażone na niebezpieczeństwo ze strony szybko jeżdżących tą ulicą samochodów. – mówi Paweł Bruger, Prezes Zarządu SML-W STANDARD.

W ramach planowanej inwestycji zostanie wykonany próg spowalniający dla samochodów, będący podwyższeniem przejścia dla pieszych, podobny do tego, który funkcjonuje na ulicy Lelewela w Skierniewicach. Inwestycja ma zostać wykonana tuż po wakacjach.

Agnieszka Kubik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.