Budżet obywatelski 2016 w Łowiczu. Ruszyło głosowanie

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Budżet obywatelski 2016 w Łowiczu. Ruszyło głosowanie

Rafał Klepczarek

Od 1 września do końca miesiąca mieszkańcy Łowicza mogą zgłaszać swoje propozycje inwestycyjne do budżetu obywatelskiego 2016. Władze Łowicza trzeci rok z rzędu wprowadzają taką możliwość. Do rozdysponowania się 1 mln zł, czyli po 100 tys. zł na każdą z dziesięciu dzielnic miasta nad Bzurą.

Głosować można na dwa sposoby: przesyłając swoje propozycje na adres e-mailowy burmistrza - krzysztof.kalinski@um.lowicz.pl lub też w formie papierowej, wrzucając kartkę do specjalnej skrzynki zamontowanej na ratuszu.

Włodarz Łowicza na spotkaniach budżetowych z mieszkańcami miasta (są one planowane na przełomie października i listopada) poinformuje zebranych o zgłoszonych propozycjach inwestycyjnych. W każdej dzielnicy podczas spotkania w głosowaniu wybrane zostaną trzy z nich.

Przejdą one do dalszego etapu, którym będzie głosowanie odbywające się od 10 listopada do 10 grudnia. W tym czasie okaże się, która z nich zbierze największe poparcie społeczne. Głosować będzie można w siedzibie zarządów osiedlowych lub elektronicznie, korzystając z ankiety zamieszczonej na stronie internetowej ratusza.

O tym, jakie inwestycje zostaną wykonane w 2016 roku w ramach budżetu obywatelskiego, opinia społeczna dowie się w drugiej połowie grudnia.

A jak wygląda realizacja tegorocznego budżetu partycypacyjnego? Część wskazanych przez społeczeństwo zadań inwestycyjnych jest realizowana, a inne zostały zlecone wykonawcom, którzy lada dzień rozpoczną prace.

Wyjątkiem jest budowa ul. Dolnej na os. Korabka oraz ścieżki pieszorowerowej przy ul. Klickiego. W pierwszym przypadku władze miasta szukają pieniędzy na realizację inwestycji, która szacunkowo ma kosztować 170 tys. zł.

Bardziej skomplikowana sytuacja jest na ul. Kaliskiej, którą zarządza powiat. Z jednej strony 100 tys. zł to zbyt mało na tak duże zadanie, a z drugiej do Powiatowego Zarządu Dróg i Transportu w Łowiczu docierają głosy mieszkańców ul. Klickiego, którzy... nie chcą ciągu pieszo-rowerowego.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.