Budżet obywatelski 2017 z przeszkodami

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Burzyński
Sławomir Burzyński

Budżet obywatelski 2017 z przeszkodami

Sławomir Burzyński

Głosowanie na projekty przyszłorocznego budżetu obywatelskiego zakończyło się we wtorek, 6 września i po raz pierwszy można to było zrobić przez Internet. Jednak nie bez przeszkód.

Internauci przekierowani na stronę głosowania mieli do wyboru wpisać swój PESEL i oddać głos na wybrane projekty lub przeczytać, że „jeżeli jesteś niezameldowany w Skierniewicach załóż konto”… Wynika z tego, że na skierniewicki budżet obywatelski mogli oddać głos nie tylko skierniewiczanie - co spowodowało falę krytyki w mediach społecznościowych.

Jak sprawdziliśmy, strona ratuszowa wprowadzała w tej kwestii w błąd, bowiem korzystając z podanego odnośnika nie było możliwe założenie konta. Nie tylko przez kogoś spoza miasta, gdyż rubryka „adres zamieszkania” w aplikacji nie przyjmowała również żadnej z nazw skierniewickich ulic, wyświetlając informację „nie można załadować wyników”. Wniosek z tego taki, by urzędnicy zadbali (już w przyszłym roku) o wyeliminowanie takich niepotrzebnych błędów.

Jeśli chodzi o budżet obywatelski, to w sumie w głosowaniu wzięło udział 866 osób, z czego online 508.

Najwięcej głosów (441) zebrał projekt ogólnomiejski „Łowcy cienia”, dotyczący budowy co najmniej 12 parasoli przy plaży nad zalewem Zadębie. Ma to kosztować 65 tys. złotych. Wśród projektów lokalnych największym powodzeniem cieszył się „Relaks pod chmurką” (295 głosów), czyli plac zabaw dla niepełnosprawnych za 250 tys. zł przy ul. Batorego.

To nie jedyne kontrowersje. Do budżetu obywatelskiego na rok 2017 wrócimy w przyszłym tygodniu.

Sławomir Burzyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.