Budżet obywatelski w Łowiczu. Wyniki głosowania

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Budżet obywatelski w Łowiczu. Wyniki głosowania

Rafał Klepczarek

Władze miasta podały wyniki głosowania dotyczącego przyszłorocznych inwestycji, które będą realizowane w Łowiczu w ramach budżetu obywatelskiego. Podczas inwestycyjnego plebiscytu doszło do prób oszustwa.

Łowiczanie mieli do wyboru 30 inwestycji wcześniej zgłoszonych przez społeczeństwo. W każdej z dziesięciu dzielnic miasta nad Bzurą wybierano jedno zadanie inwestycyjne. Głosowano za pośrednictwem sieci internetowej oraz bezpośrednio w siedzibach zarządów osiedlowych. W głosowaniu wzięło udział 2.511 łowiczan. To o blisko 800 osób więcej niż rok wcześniej. Większość, bo aż 1.456 zdecydowało się na głosowanie bez wychodzenia z domu.

- Wyniki głosowania internetowego na Górkach i Korabce wzbudziły zaniepokojenie szefów zarządów osiedlowych – informuje burmistrz Krzysztof Kaliński. – Przy bliższym przyjrzeniu się sprawie okazało się, że na Górkach ktoś wysłał 34 mejle na jedną inwestycję z bardzo podobnych skrzynek poczty elektronicznej. Na Korabce takich hackerskich głosów było aż 386.
Komuś bardzo zależało, aby na os. Górki utwardzono ul. Chabrową, a na Korabce za ul. Zamkową wybrukowano ul. Blich. Wspólną decyzją władz miasta i szefów zarządów osiedlowych podejrzane głosy unieważniono.

Po podliczeniu prawidłowo oddanych okazało się, że na ul. Górki najwięcej osób chciałoby, aby ratusz przebudował nawierzchnię ul. Działowej. – Ponieważ inwestycja ta i tak była przewidziana w przyszłorocznym budżecie, to do realizacji zakwalifikowaliśmy też budowę boiska do koszykówki oraz obsadzenie zielenią placu zabaw przy ul. Miodowej – zapowiada włodarz Łowicza.
Na osiedlu Bratkowice w przyszłym roku utworzony zostanie kompleks składający się z placu zabaw i gier dla dzieci, siłowni plenerowej oraz ogródka jordanowskiego dla niepełnosprawnej młodzieży. Powstanie on przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Młodzieżowej.

Stare Miasto wzbogaci się o ścieżkę rowerową i chodnik przy południowej stronie ul. Klickiego, a Korabka o przebudowaną ul. Dolną. Natomiast mieszkańcy Zatorza mogą spodziewać się remontu chodnika przy ul. Baczyńskiego. Z kolei na Przedmieściu zmodernizowane zostanie boisko i plac zabaw przy ul. Włókienniczej.

Ratusz wyremontuje też chodniki między blokami na os. Kostka, doposaży plac zabaw przy Przedszkolu nr 1 oraz zainstaluje urządzenia fitness przy ul. Mickiewicza. Podobne urządzenia staną też na os. Starzyńskiego .

Listę przyszłorocznych inwestycji realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego zamyka odnowienie Nowego Rynku. Wyremontowane zostaną tam chodniki, zamontowane nowe ławki i kosze na śmieci, a fontanna znów będzie podświetlona tak, jak to miało miejsce w 2006 roku.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.