Burmistrz Łowicza do płatnej komisji powołał osobę ze swego obozu

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Burmistrz Łowicza do płatnej komisji powołał osobę ze swego obozu

Rafał Klepczarek

Krzysztof Kaliński, burmistrz Łowicza dokonał zmian personalnych w płatnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. Wprowadził do niej osobę, która startowała z jego listy wyborczej, a usunął trzy inne.

Dwie z nich podczas minionych wyborów samorządowych poparły innego kandydata na włodarza pelikaniego grodu.

Czytelnicy, którzy zwrócili się w tej sprawie do naszej redakcji, uważają, że Krzysztof Kaliński spłaca wyborcze długi, choć mógłby zadania realizowane przez komisję zlecić podwładnym urzędnikom w ramach ich obowiązków służbowych.

Burmistrz Kaliński z dniem 1 czerwca wprowadził do miejskiej komisji Sebastiana Popiela. Nauczyciel wychowania fizycznego w ubiegłym roku próbował dostać się do Rady Miejskiej w Łowiczu z pro burmistrzowskiego ugrupowania Łączy Nas Łowicz. - Burmistrz zaproponował mi dołączenie do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łowiczu - informuje nowy jej członek. - Być może powodem tej propozycji było to, że jestem nauczycielem i mam stały kontakt z młodymi ludźmi, angażuje się społecznie w różnych grupach i lokalnych inicjatywach. Na pewno jest to dla mnie pewnego rodzaju nobilitacja, ponieważ dołączam do osób związanych z różnymi środowiskami i będę miał wpływ na kształtowanie profilaktyki używkowo-alkoholowej w naszym mieście.

Z komisji, w skład której obecnie oprócz Popiela wchodzą także: Cezary Gawroński, zastępca dyrektora pośredniaka, Anna Bieguszewska, szefowa Klubu Seniora Radość, Grażyna Wołynik, prezes Łowickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt, Anna Okoń, byli pro burmistrzowscy radni Władysław Michalak i Krystyna Ostrowska oraz urzędniczka Elżbieta Szachogłuchowicz, usunięto natomiast byłego policjanta Wiesława Jarosa, szefa Łowickiej Akademii Sportu Kamila Sobola oraz kurator sądową Marzenę Królik. Dwaj pierwsi podczas wyborów samorządowych startowali z Porozumienia Łowickiego i w pierwszej turze wyborów burmistrza Łowicza poparli Michała Sobczaka.

Pytany przez nas burmistrz Krzysztof Kaliński nie podaje przyczyn dokonanych przez siebie zmian personalnych w miejskiej komisji. Jej członkowie mogą miesięcznie liczyć na wynagrodzenia wahające się w zależności od piastowanej funkcji od 607,5 zł do 832,5 zł brutto.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.