Burmistrz Łowicza nagrodził uczestników konkursu „Zielone miasto”

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Burmistrz Łowicza nagrodził uczestników konkursu „Zielone miasto”

Rafał Klepczarek

Władze Łowicza nagrodziły najładniejsze w mieście ogródki i balkony. Konkurs „Zielone miasto” został rozstrzygnięty w piątek (12 lipca) w łowickim ratuszu.

Zgłoszone do magistratu najbardziej urokliwie zakątki miasta oceniane były przez komisję, której przewodził wiceburmistrz Bogusław Bończak, w trzech kategoriach: ogródek przy budynku jednorodzinnym (6 zgłoszeń), zieleniak przy bloku (1 zgłoszeń) oraz ukwiecone okno lub balkon (4 zgłoszenia).

W tej edycji konkursu burmistrza Krzysztofa Kalińskiego w pierwszej kategorii zwyciężył ogród Gabrieli Lus. Mieszkanka ul. Poznańskiej wygrała 600 zł, które do 1 października musi wydać w sklepie ogrodniczym.

Drugie miejsce i 400 zł przypadło w udziale Teresie Zakrzewskiej z ul. Poprzecznej. Z kolei małżeństwo Agnieszka i Krzysztof Rokiccy z ul. Jana Pawła II zajęli trzecie miejsce i wygrali 250 zł. W kategorii przyblokowego ogródka pierwsze miejsce zdobyło dzieło Tadeusza Rutkowskiego. Mieszkaniec bloku nr 20 na osiedlu Dąbrowskiego otrzyma 600 zł na ogrodnicze zakupy.

W kategorii ukwiecony balkon i okno główną nagrodę w wysokości 350 zł zdobyło małżeństwo Magdaleny i Sławomira Sierota, mieszkające przy ul. Armii Krajowej. Drugie miejsce i 250 zł zdobył Cezary Kacprowski z ul. Katarzynów. Natomiast trzecią lokatę zajęło okno w roślinnej aranżacji Anny Cieślak ze Starego Rynku.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.