Burmistrz Łowicza pozytywnie oceniony przez radę miasta

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Burmistrz Łowicza pozytywnie oceniony przez radę miasta

Rafał Klepczarek

Krzysztof Kaliński, burmistrz Łowicza nie miał problemów z uzyskaniem pozytywnej oceny realizacji ubiegłorocznego planu finansowego miasta.

Rada Miejska w Łowiczu udzieliła burmistrzowi absolutorium na swoim ostatnim posiedzeniu. 17 jej członków pozytywnie skwitowało ubiegłoroczną pracę włodarza miasta nad Bzurą, a trzy osoby wstrzymały się od głosu.
Burmistrz Krzysztof Kaliński uznał miniony rok za udany. Za niewątpliwe sukcesy włodarza Łowicza należy uznać zmniejszenie zadłużenia miasta o 4,4 mln zł oraz po latach bessy zwiększenie dochodów ratusza o 7 proc. do kwoty 87,6 mln zł.
Niepokoi natomiast postępujący wzrost wydatków bieżących, które w 2014 roku były o 4 proc. wyższe niż rok wcześniej. W analogicznym okresie ratusz wydał także mniej pieniędzy na inwestycje. W 2013 roku budowa dróg, kanalizacji i inne działania inwestycyjne kosztowały 8,6 mln zł. Rok późnej była to już kwota tylko 7,8 mln zł.
Kuriozalnie część radnych uznała to za pozytywne działanie burmistrza, który w roku wyborczym nie kupował społecznego poparcia inwestycjami. Warto jednak pamiętać, że to co w mieście powstanie, to w nim zostaje, a wyborcze obietnice bywają ulotne.
Rok 2014 zapoczątkował także zwrot przez miasto unijnych dotacji. Pod koniec ubiegłego roku miasto straciło z tego tytułu ponad 200 tys. zł. Obecnie kwota ta jest już bliska 1,5 mln zł.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.