Wojciech Kubik

Była ciepłownia, a będzie nowy blok. Ruszyła inwestycja na osiedlu Widok

Była ciepłownia, a będzie nowy blok. Ruszyła inwestycja na osiedlu Widok
Wojciech Kubik

Ośmiopiętrowy budynek z 90 mieszkaniami i lokalami usługowymi powstaje na osiedlu Widok w miejscu, gdzie jeszcze niedawno straszyła stara ciepłownia.

Mieszkań w Skierniewicach buduje się coraz więcej, a na ciekawą lokalizację dla swego nowego domu wielorodzinnego zdecydowała się firma RK Investment z Warszawy. Postanowiła postawić blok niedaleko starej siedziby Urzędu Skarbowego przy ulicy Nowobielańskiej, a dokładnie w miejscu, gdzie kiedyś znajdowała się osiedlowa ciepłownia. Prace budowlane ruszyły kilka tygodni temu, a obecnie trwa kopanie wielkiego dołu pod fundamenty.

„Nowe Widoki” - bo tak nazywać ma się powstające osiedle - na wizualizacjach przedstawia się dość ciekawie. Jak informuje inwestor, budynek składać ma się z blisko 90 mieszkań o różnej powierzchni, począwszy od małych, a na apartamentach na najwyższym piętrze skończywszy. I chociaż wysokość budowanego bloku wzbudza emocje wśród okolicznych mieszkańców i daje się słyszeć głosy, że będzie dominował nad pobliską zabudową, to jednak inwestor miał pełne prawo podjąć właśnie taką decyzję. Uchwalony w 2000 roku plan zagospodarowania przestrzennego dla tej części miasta nie określa maksymalnej wysokości zabudowy.

Wojciech Kubik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.