Wojciech Kubik

Była ciepłownia, a będzie nowy blok. Ruszyła inwestycja na osiedlu Widok

Była ciepłownia, a będzie nowy blok. Ruszyła inwestycja na osiedlu Widok
Wojciech Kubik

Ośmiopiętrowy budynek z 90 mieszkaniami i lokalami usługowymi powstaje na osiedlu Widok w miejscu, gdzie jeszcze niedawno straszyła stara ciepłownia.

Mieszkań w Skierniewicach buduje się coraz więcej, a na ciekawą lokalizację dla swego nowego domu wielorodzinnego zdecydowała się firma RK Investment z Warszawy. Postanowiła postawić blok niedaleko starej siedziby Urzędu Skarbowego przy ulicy Nowobielańskiej, a dokładnie w miejscu, gdzie kiedyś znajdowała się osiedlowa ciepłownia. Prace budowlane ruszyły kilka tygodni temu, a obecnie trwa kopanie wielkiego dołu pod fundamenty.

„Nowe Widoki” - bo tak nazywać ma się powstające osiedle - na wizualizacjach przedstawia się dość ciekawie. Jak informuje inwestor, budynek składać ma się z blisko 90 mieszkań o różnej powierzchni, począwszy od małych, a na apartamentach na najwyższym piętrze skończywszy. I chociaż wysokość budowanego bloku wzbudza emocje wśród okolicznych mieszkańców i daje się słyszeć głosy, że będzie dominował nad pobliską zabudową, to jednak inwestor miał pełne prawo podjąć właśnie taką decyzję. Uchwalony w 2000 roku plan zagospodarowania przestrzennego dla tej części miasta nie określa maksymalnej wysokości zabudowy.

Wojciech Kubik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.