Natalia Zwolińska

Były rawentowski biurowiec zamieniają na mieszkania

Były rawentowski biurowiec zamieniają na mieszkania
Natalia Zwolińska

Na osiedlu Rawka w Skierniewicach powstaje nowoczesny apartamentowiec. Mają w nim być 43 apartamenty o powierzchni od 33 do 66 metrów kwadratowych.

Rawekon House zaplanował stworzenie miejsca komfortowego i przyjaznego, które spełni różnorodne oczekiwania klientów. W tym celu trwają prace adaptacyjne budynku przy ulicy Domarasiewicza w Skierniewicach.

W obiekcie, który do tej pory mieszkańcom osiedla kojarzył się jedynie ze sklepem „Biedronka” teraz powstanie kilkadziesiąt apartamentów.

Inwestor ma w planach oddanie do użytku aż 40 takich pomieszczeń o różnej powierzchni. Będą to jedno-, dwu- i trzypokojowe mieszkania o wysokim standardzie. Najmniejsze z mieszkań ma mieć powierzchnię 33 mkw, a największe prawie 66 mkw. Ceny za metr kwadratowy wahają się od 4100 do 4950 zł.

Osiedle Rawka od lat kojarzone jest z budynkami po zakładach Rawent.

Znajduje się tam 5 bloków , w których kiedyś znajdowały się mieszkania zakładowe.

Od kilku lat obserwowany jest rozwój osiedla. Powstały dwa sieciowe sklepy spożywcze, filia banku, oddział przedszkolny oraz dwie restauracje.

- Jest zdecydowanie lepiej niż jeszcze w latach 90. kiedy po większe zakupy trzeba było jechać do centrum miasta. Czy apartamenty będą się cieszyły zainteresowaniem? Nie mam pojęcia. To jest dosyć spokojne osiedle, gdzie mieszka dużo starszych osób - mówi jedna z mieszkanek bloków.

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.