Charytatywny koncert w Kinoteatrze Polonez. Spędź miło sobotę pomagając innym

Czytaj dalej
Fot. Stowarzyszenie Wspólna Troska
Agnieszka Kubik

Charytatywny koncert w Kinoteatrze Polonez. Spędź miło sobotę pomagając innym

Agnieszka Kubik

W sobotę, 8 grudnia w samo południe w Kinoteatrze Polonez odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód będzie przeznaczony na cele statutowe Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych Wspólna Troska.

Warto przyjść, bo na scenie zagra Tadeusz Grzejszczak ze swoim zespołem, a usłyszymy znane przeboje Leonarda Cohena oraz zespołu Stare Dobre Małżeństwo. Cegiełki na koncert są do nabycia w kasie kinoteatru, można je będzie też kupić przed samym koncertem w cenie 15 oraz 20 zł. Organizatorów wspomagać będą wolontariusze.

Tadeusz Grzejszczak to skierniewiczanin, absolwent Technikum Mechanicznego, który obecnie mieszka w Kielcach. Wraz z zespołem jeździ po całej Polsce angażując się w różne charytatywne akcje. Tym razem zapukał do drzwi Stowarzyszenia Wspólna Troska. - Jesteśmy panu Tadeuszowi bardzo wdzięczni, że się z nami skontaktował i zaproponował koncert - mówi Elżbieta Melon, skarbnik zarządu stowarzyszenia.

- Jesteśmy dużym stowarzyszeniem, wiele robimy, a potrzeb jest równie wiele. Obecnie mamy ponad 260 podopiecznych skupionych w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym, Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym, NZOZ Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym dla Dzieci Niepełnosprawnych, mamy także Biuro Porad Obywatelskich i Centrum Wolontariatu. Przyda nam się każda złotówka, która zostanie przeznaczona na wyjazdy dzieci oraz rehabilitację. Wcześniej miało już miejsce podobne wydarzenie, to był występ Truskawkowych Rodziców również w Kinoteatrze Polonez. Mam nadzieję, że koncert naszego krajana, Tadeusza Grzejszczaka, będzie równie udanym wydarzeniem.

Honorowy patronat nad charytatywnym koncertem objął prezydent Krzysztof Jażdżyk, który zabezpieczył transport muzykom Podziękowania należą się także Małgorzacie Burzyńskiej, właścicielce restauracji Dworek, która podejmie gości obiadem, a także Piotrowi Bigosowi i Annie Kamińskiej za pomoc - między innymi w rozprowadzaniu cegiełek.

Warto zatem przyjść w sobotę, 8 grudnia na godzinę 12 do Kinoteatru Polonez na koncert, po którym - jak kuszą organizatorzy - będzie słodki poczęstunek. A przy okazji wspomóc innych w szczytnym celu.

Agnieszka Kubik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.