Chmury nad starą Tęczową Jedyneczką

Czytaj dalej
Anna Żebrowska

Chmury nad starą Tęczową Jedyneczką

Anna Żebrowska

Radni proponują budowę nowej placówki. Burmistrz nie rezygnuje i walczy o zewnętrzne środki na remont przedszkola

Z początkiem miesiąca pisaliśmy o planowanym remoncie Przedszkola nr 1 w Rawie, którego koszty przewidziano na około 6 milionów złotych. Burmistrz Dariusz Misztal wspominał ówczas, iż „lada moment ogłosimy przetarg na tę inwestycję, aby w wakacje ją rozpocząć”.

W tej chwili wygląda jednak na to, że z przedszkolem tak prędko nie pójdzie. Zapał burmistrza i jego szybka chęć działania zostały bardzo mocno ostudzone podczas niedawnego posiedzenia wszystkich komisji miejskich. Na pietnaścioro radnych, jedynie dwóch wstrzymało się od głosu, reszta była przeciwna remontowaniu starego budynku za taką kwotę. Właśnie sposób sfinansowania przedsięwzięcia tak poróżnił radnych z burmistrzem. Radni nie zgodzili się, aby remont był finansowany z budżetu miasta. Sprawa wyglądałaby inaczej, gdyby na inwestycję znalazły się fundusze z zewnątrz, a z tym jeszcze kilka dni temu był duży problem, o czym wspominał burmistrz Dariusz Misztal, że „kurek z dotacjami jest całkowicie zakręcony”.

W całej dyskusji dotyczącej remontu przedszkola pojawiła się także inna propozycja: utworzenia nowej placówki.

- W nowym budynku, oprócz przedszkola, mogłyby znaleźć swoją siedzibę także warsztaty terapii zajęciowej, świetlica środowiskowa oraz dom dziennego pobytu dla seniorów. W mojej opinii, przeznaczanie jakiejkolwiek kwoty, nawet mniejszej, na remont ponad 60-letniego budynku, który i tak będzie stary, jest marnowaniem pieniędzy - mówi przewodniczący rady miasta, Zbigniew Sienkiewicz.

Już po wecie radnych, Dariusz Misztal na posiedzeniu komisji budżetu, przedstawił inną możliwość sfinansowania projektu: - Możliwe jest otrzymanie do 50 procent dotacji z zupełnie nowego źródła finansowania, ale tutaj decyzję należy podejmować bardzo szybko. Koszty wkładu własnego mogą spaść do około 2 milionów, rozłożonych na dwa lata - przekonywał burmistrz, ale czy jego argumentacja okazała się skuteczna, przekonamy się po najbliższej sesji rady miasta.

Anna Żebrowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.