Roman Bednarek

Chociaż Miedniewickiej zabrano kasę, ulica będzie przebudowywana

Ulica Miedniewicka należy do jednych z najbardziej zaniedbanych w mieście Fot. Archiwum Ulica Miedniewicka należy do jednych z najbardziej zaniedbanych w mieście
Roman Bednarek

Władze Skierniewic zapewniają, że w tym roku rozpocznie się przebudowa ulicy Miedniewickiej zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, chociaż podczas ostatniej, nadzwyczajnej sesji rady miasta, pieniądze na tę inwestycję zostały przeznaczone w całości na inny cel.

Już pisaliśmy tydzień temu, że podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta, dokonano zmian w budżecie na ten rok. Jak tłumaczono, zostały one podyktowane tym, że miasto musi przygotować wkład własny, aby ubiegać się o dotację na budowę wiaduktu w ciągu ulic Piłsudskiego i Zwierzynieckiej. Całkowita wartość tej inwestycji wynosi 72 mln zł, zaś wkład własny musi pokryć połowę tych kosztów. Aby uzbierać pieniądze na jego zabezpieczenie, trzeba było zabrać pieniądze przeznaczone na inne inwestycje. Między innymi 4,1 mln zł, za które w tym roku miała być przebudowywana ul. Miedniewicka.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.