CKiS: Czy muzycy będą grać do kotleta? [WYWIAD]

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Grajnert
Magdalena Grajnert

CKiS: Czy muzycy będą grać do kotleta? [WYWIAD]

Magdalena Grajnert

Z Filipem Urbankiem, dyrektorem Centrum Kultury i Sztuki, rozmawiamy o planach związanych z utworzeniem klubu w piwnicy CKiS.

Czy faktycznie ma powstać restauracja? Czy może bar wzorem dawnej Piwnicy u Artystów?

W tym celu zorganizowałem konferencję prasową i prezentację, żeby nie było „pogłosek” i wątpliwości.

Podczas tej konferencji obecni byli przedstawiciele wszystkich lokalnych mediów i szczegółowo prezentowaliśmy koncepcję rozwoju CKiS, w tym pomysł na zagospodarowanie Piwnicy u Artystów. Podstawowym powodem, dla którego chcemy zachować klub we własnym zarządzaniu, a nie wydzierżawiać na zewnątrz, jest konieczność przypilnowania tego, co będzie się w nim działo. Chcemy wrócić do koncertów, w tym jazzowych i innych wydarzeń kulturalnych.

Jednym z zadań klubu byłaby też promocja lokalnych artystów; myślę, że jeszcze inne propozycje dołoży grupa pracująca nad strategią rozwoju CKIS.

Czy są już wytyczne dla potencjalnego najemcy? W jaki sposób zostanie wybrany?

Za wcześnie, aby o tym rozmawiać. Zobaczymy czy w ogóle będziemy mieli co wynajmować.

Cytat z forum: „Kotlet i kultura nie idą w parze”. Jak Pan sądzi?

Powiem tak: gdyby mi nie zależało na jakości oferty klubu, nie decydowałbym na pozostawienie w gestii Centrum Kultury i Sztuki nadzoru nad ofertą kulturalną tego miejsca. Chciałbym mieć takie problemy do rozwiązania, a nie to, jak znaleźć na przykład kilkaset tysięcy złotych na remont.

Magdalena Grajnert

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.