CKiS w Skierniewicach zaprasza na występ Magdy Piskorczyk

Czytaj dalej
Redakcja

CKiS w Skierniewicach zaprasza na występ Magdy Piskorczyk

Redakcja

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza na kolejny koncert w ramach Klubu jazzowego SWING. Występ odbędzie się 7 grudnia o godzinie 20 w Sali Strakacza CKiS. Bilet normalny: 30,00 zł.

Na grudniowym koncercie wystąpi Magda Piskorczyk – wielokrotnie nagradzana wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem oraz multiinstrumentalistka grająca na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Siedmiokrotnie wybierana Wokalistką Roku przez czytelników kwartalnika „Twój Blues”. Nazwana we Francji „la voix noire et au costume blanc” (czarny głos w białym kostiumie).

Artystka wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji i na Tajwanie. Wydała oficjalnie 6 płyt, usłyszeć na nich można m.in. Michała Urbaniaka, wirtuoza harmonijki z Memphis Billy Gibsona czy Slidin’ Slima ze Szwecji.

Magdzie Piskorczyk (wokal, gitara akustyczna i basowa, perkusja, aranżacje) towarzyszyć będzie zespół w składzie: Bartosz Kazek (perkusja i instrumenty perkusyjne) oraz Szymon Kucharczyk (gitary).

A oto przedsmak czekającego nas koncertu: Magda Piskorczyk w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radiu.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.