Wojciech Kubik

Co będzie można robić podczas weekendowego święta kwiatów

Co będzie można robić podczas weekendowego święta kwiatów
Wojciech Kubik

Już od piątku będzie można brać udział w wydarzeniach organizowanych w ramach tegorocznej edycji Święta Kwiatów Owoców i Warzyw. Tym razem będzie znacznie skromniej.

Tegoroczne Święto Kwiatów Owoców i Warzyw po raz pierwszy nie będzie przypominać wielkich, plenerowych imprez, jakie pamiętamy z lat ubiegłych, a wszystko przez epidemię. I chociaż w lipcu urząd miasta starał się znaleźć jakąś formułę pośrednią, to jednak wzrost zakażeń koronawirusem spowodował, że z pomysłów tych musiano się wycofać. Nie oznacza to, że w ogóle nic nie będzie się działo, a zmiany w Skierniewicach będzie można zobaczyć już w piątek wieczorem.

- Jednym z elementów tegorocznego, zupełnie innego świętowania, będzie Festiwal Światła, który będzie można oglądać w Parku Miejskim - wyjaśnia Przemysław Rybicki, rzecznik prasowy UM Skierniewice.

Od godziny 18 w piątek park przekształcony będzie w miejsce pełne świetlnych iluminacji, podświetlanych kurtyn wodnych, widowiskowych animacji, okraszonych muzyką, która wprowadzać ma niepowtarzalny klimat. Świetlne iluminacje ciągnąć będą się w okolicach parkowych ścieżek na długości 1,5 kilometra, a z uwagi na ich rozmieszczenie, niektóre wejścia do parku będą zamknięte. Na jego teren dostać będzie można się jedynie przez Bramę Parkową, wejście obok Finezji, a także bramą przy szkole muzycznej. Świetlne iluminacje ciągnąć będą się aż do muszli koncertowej.

Od czwartkowego wieczoru w mieście zaczną się też pojawiać ekipy z balonami, które wezmą udział w kilkudniowej II Fieście Balonowej o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice.

Oficjalne powitanie wszystkich uczestników fiesty zaplanowano na piątkowy wieczór, a przeloty i różnorakie konkurencje będzie można obserwować na skierniewickim niebie aż do niedzieli. Starty planowane są w godzinach 6.30 - 9.00 i 16.45-18.45. Nie jest wykluczone, że w różnych punktach miasta będzie można podziwiać majestatyczne balony, które wylądują na przykład na osiedlu Zadębie, bądź na Widoku. Trzeba być czujnym i patrzeć w niebo.

Na sobotę planowane jest natomiast uruchomienie Interaktywnego Studia Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw, które będzie można oglądać za pośrednictwem miejskiego profilu Facebookowego.

Transmisja rozpocznie się o godzinie 10, a podczas niej obejrzeć będzie można archiwalne materiały z poprzednich świąt, panele dyskusyjne i debatę “Polskie czy lokalne? - głos w promocji Kupuj świadomie - Produkt polski”. Internetowa transmisja potrwa do godziny 17.00.

Wojciech Kubik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.