Wojciech Kubik

Co będzie można robić podczas weekendowego święta kwiatów

Co będzie można robić podczas weekendowego święta kwiatów
Wojciech Kubik

Już od piątku będzie można brać udział w wydarzeniach organizowanych w ramach tegorocznej edycji Święta Kwiatów Owoców i Warzyw. Tym razem będzie znacznie skromniej.

Tegoroczne Święto Kwiatów Owoców i Warzyw po raz pierwszy nie będzie przypominać wielkich, plenerowych imprez, jakie pamiętamy z lat ubiegłych, a wszystko przez epidemię. I chociaż w lipcu urząd miasta starał się znaleźć jakąś formułę pośrednią, to jednak wzrost zakażeń koronawirusem spowodował, że z pomysłów tych musiano się wycofać. Nie oznacza to, że w ogóle nic nie będzie się działo, a zmiany w Skierniewicach będzie można zobaczyć już w piątek wieczorem.

- Jednym z elementów tegorocznego, zupełnie innego świętowania, będzie Festiwal Światła, który będzie można oglądać w Parku Miejskim - wyjaśnia Przemysław Rybicki, rzecznik prasowy UM Skierniewice.

Od godziny 18 w piątek park przekształcony będzie w miejsce pełne świetlnych iluminacji, podświetlanych kurtyn wodnych, widowiskowych animacji, okraszonych muzyką, która wprowadzać ma niepowtarzalny klimat. Świetlne iluminacje ciągnąć będą się w okolicach parkowych ścieżek na długości 1,5 kilometra, a z uwagi na ich rozmieszczenie, niektóre wejścia do parku będą zamknięte. Na jego teren dostać będzie można się jedynie przez Bramę Parkową, wejście obok Finezji, a także bramą przy szkole muzycznej. Świetlne iluminacje ciągnąć będą się aż do muszli koncertowej.

Od czwartkowego wieczoru w mieście zaczną się też pojawiać ekipy z balonami, które wezmą udział w kilkudniowej II Fieście Balonowej o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice.

Oficjalne powitanie wszystkich uczestników fiesty zaplanowano na piątkowy wieczór, a przeloty i różnorakie konkurencje będzie można obserwować na skierniewickim niebie aż do niedzieli. Starty planowane są w godzinach 6.30 - 9.00 i 16.45-18.45. Nie jest wykluczone, że w różnych punktach miasta będzie można podziwiać majestatyczne balony, które wylądują na przykład na osiedlu Zadębie, bądź na Widoku. Trzeba być czujnym i patrzeć w niebo.

Na sobotę planowane jest natomiast uruchomienie Interaktywnego Studia Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw, które będzie można oglądać za pośrednictwem miejskiego profilu Facebookowego.

Transmisja rozpocznie się o godzinie 10, a podczas niej obejrzeć będzie można archiwalne materiały z poprzednich świąt, panele dyskusyjne i debatę “Polskie czy lokalne? - głos w promocji Kupuj świadomie - Produkt polski”. Internetowa transmisja potrwa do godziny 17.00.

Wojciech Kubik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.