Co? Gdzie? Kiedy?

Czytaj dalej
Marta Denisiuk

Co? Gdzie? Kiedy?

Marta Denisiuk

Wydarzenia kulturalne i nie tylko w naszym regionie.

Skierniewice

Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka
W sobotę, 17 października o godz. 10 w kinoteatrze Polonez odbędą się eliminacje regionalne do XVI. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”.

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej
W dniach 15-25 października, już po raz ósmy, w Skierniewicach organizowany jest Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Gośćmi tegorocznej edycji będą: ks. dr Marek Dziewiecki, o. Leon Knabit, ks. profesor Stanisław Skobel i inni; od strony muzycznej będą nam towarzyszyć Federacja Bardów Lubelskich i zespół rockowy Strona B, będzie też wystawa pt. Misericordia grupy Vera Icon. Hasło przyświecające tegorocznym spotkaniom to „Jan Paweł II - patron rodziny”

Wydarzenie zostało zainaugurowane w czwartek o godz. 18 mszą i procesją światła w kościele św. Stanisława. W niedzielę w parafii zostaną odprawione msze z homilią ks. Marka Dziewieckiego. Po nich w Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Reymonta 33 zostanie wygłoszony wykład ks. Marka Dziewieckiego „Bóg stworzył rodzinę i nie należy jej poprawiać”. Następnie o godz. 15.30 w kinoteatrze Polonez odbędzie się inauguracja wystawy „Miscericordia” grupy Vera lcon.

Z kolei we wtorek o godz. 18.30 w kościele Niepokalanego Serca NMP przy ul. Armii Krajowej po mszy z wykładem wystąpi o. Leon Knabit „Nie lękajcie się otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Na zakończenie, w niedzielę 25 października w starostwie powiatowym o godz. 19 odbędzie się koncert zespołu Lubelska Federacja Bardów z fragmentami wierszy i homilii św. Jana Pawła II.

Szczegółowy program wydarzenia na załączonym plakacie.

Terenowa Gra Papieska w parku miejskim
Skierniewiccy Skauci Europy zapraszają w niedzielę, 18 października o godz. 10.30 oraz 12 do parku miejskiego (wejście od ulicy Prymasowskiej) na IV Terenową Grę Papieską.

W grze terenowej na terenie parku będą mogli wziąć udział parafianie, dzieci, młodzież, jak i dorośli. Wydarzenie jest, oczywiście, nieodpłatne.

Uczestnicy będą rozwiązywali ciekawe zadania, przez co poszerzą swoją wiedzę na temat życia Papieża Polaka oraz jego pielgrzymek. Na starszych czekał będzie również test wiedzy o Janie Pawle II.

Łowicz

Celińska w ŁOK
Łowicki Ośrodek Kultury rozpoczął sprzedaż biletów na koncert znanej aktorki Stanisławy Celińskiej. Wystąpi ona na scenie ŁOK 6 listopada o godz. 19. Wejściówki wyceniono na 50 zł.

Rawa Mazowiecka

Spektakl komediowy o korporacji
MDK zaprasza w niedzielę 18 października o godz. 16 na spektakl „Single i remiksy” Marcina Szczygielskiego. Jest to komedia, przedstawiająca karykaturalny obraz stosunków międzyludzkich w społeczności korporacyjnej. Cena biletu wynosi 90 zł.

Marta Denisiuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.