Co robić w wakacyjną sobotę, 29 czerwca w Łowiczu? Oto kilka propozycji

Czytaj dalej
Fot. UM w Łowiczu
Rafał Klepczarek

Co robić w wakacyjną sobotę, 29 czerwca w Łowiczu? Oto kilka propozycji

Rafał Klepczarek

Przygotowaliśmy kilka propozycji na udaną sobotę (29 czerwca) w Łowiczu. Będzie coś dla fanów sportu, rekreacji oraz miłośników strawy duchowej.

O godzinie 17 warto wybrać się na stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu. Wojskowy Klub Sportowy 10 Pułku Piechoty w Łowiczu w ramach piłkarskiej Retro Ligi spotka się z Wojskowym Klubem Sportowym Śmigły Wilno.

W strojach WKS 10 PP wystąpią gospodarze - członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 10 PP w Łowiczu. W sportowych uniformach Śmigłego Wilno zobaczymy natomiast członków Grupy Rekonstrukcji Historycznej Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" z Warszawy.

Będzie to drugie spotkanie Retro Ligi rozegrane w Łowiczu. W pierwszym WKS 10 PP Łowicz zremisował 1:1 z Lechią Lwów.
Wejściówki na mecz wyceniono na 5 zł. Cały dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na zakup karmy dla psów ze schroniska dla zwierząt w Łowiczu.

Na godz. 19.30 zapraszamy do bazyliki katedralnej na inaugurację 20. edycji Wędrownego Festiwalu „Kolory Polski” Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.

W świątyni diecezjalnej na Starym Rynku w Łowiczu wystąpi chór Filharmonii Łódzkiej, obchodzący swoje 50-lecie działalności. W czasie koncertu usłyszymy m.in. kompozycje Jana Sebastiana Bacha, Krzysztofa Pendereckiego oraz Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

O tej samej godzinie rozpocznie się trzecia edycja Łowicz Night Skating, czyli przejazd ulicami miasta miłośników łyżworolek i rolek. Do pokonania będzie trasa długości 12,5 km. rekreację.

Udział w ŁNS jest bezpłatny. Na miejsce zbiórki chętnych wyznaczono park im. Adama Mickiewicza przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łowiczu. Organizatorzy - Urząd Miejski w Łowiczu i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łowiczu - zalecają jazdę w kaskach i ochraniaczach.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.