Czekamy na koła gospodyń

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Grajnert
Karolina Pawlak

Czekamy na koła gospodyń

Karolina Pawlak

Wciąż można się zgłaszać do plebiscytu, który ma na celu docenienie pracy, pasji, umiejętności i zaangażowania w rozwój wsi pań zrzeszonych w Kołach Gospodyń Wiejskich.

Są liderkami lokalnych społeczności. Dbają o dorobek kulturowy matek i babć. Stoją na straży dawnych tradycji, uczą ich młodzież. Ale też dbają o to, bo wieś była nowoczesna i aktywna. By żyło się w niej ciekawie i kolorowo. Trudno na terenie województwa łódzkiego znaleźć wieś, w której nie ma Koła Gospodyń Wiejskich. W Łódzkiem działa ich obecnie blisko 600. Zrzeszają ponad 15.000 pań. Nasz plebiscyt ma na celu docenienie ich pracy, pasji, umiejętności i zaangażowania w rozwój wsi. Liczymy na to, że panie działające w KGW będą chciały wziąć w nim udział.

Uczestników do plebiscytu nominują redakcje tygodników, ale czekamy również na zgłoszenia od czytelników, internautów i oczywiście od samych pań zrzeszonych w kołach gospodyń wiejskich, które chcą zaprezentować swoją działalność.

To powinno zawierać zgłoszenie:

- od 2 do 8 zdjęć,

- opis koła,

- dane kontaktowe.

Na zgłoszenia czekamy do 14 listopada 2016 roku. Zgłoszenia można przesyłać na adres m.oleski@dziennik.lodz.pl, a także za pośrednictwem formularza zamieszczonego w serwisach internetowych Nasze Miasto. Więcej informacji o akcji można uzyskać, dzwoniąc pod numer telefonu 42 665 93 57 (pon-pt, w godz. 11-16).

Głosy na koła gospodyń wiejskich będzie można oddawać na dwa sposoby:

- za pośrednictwem Fecebooka głosowanie będzie trwać od 18 listopada 16 od godziny 10 do 12 grudnia 2016 r. do godziny 21.59.

- za pośrednictwem SMS-ów (koszt SMS 2,46zł z VAT), głosowanie będzie trwać od 18 listopada 2016 od godz. 10 do 12 grudnia 2016 r. do godziny 21.59.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają:

- tytuł „Najpopularniejszego Koła Gospodyń Wiejskich 2016 roku” swojego powiatu

- pamiątkową paterę

- prezentację w „Dzienniku Łódzkim” w specjalnie przygotowanym dodatku przedstawiającym „Najpopularniejsze Koła Gospodyń Wiejskich” w województwie łódzkim oraz ich najlepsze przepisy kulinarne polecane na święta Bożego Narodzenia”. Materiał ukaże się w grudniu, tuż przed Wigilią.

- prezentację w tygodnikach „Dziennika Łódzkiego” i serwisie Nasze Miasto.

Koła Gospodyń Wiejskich, które zajmą miejsca 2. i 3. w poszczególnych powiatach otrzymają:

- tytuł finalisty naszego plebiscytu „Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich 2016 roku”

- pamiątkowy dyplom

- prezentację w „Dzienniku Łódzkim” w dodatku przedstawiającym „Najpopularniejsze Koła Gospodyń Wiejskich” w województwie łódzkim

- prezentację w tygodniku i w serwisie Nasze Miasto.

Karolina Pawlak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.