Cztery chętne osoby do pracy w łowickim ratuszu. Krystian Cipiński jest faworytem?

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Cztery chętne osoby do pracy w łowickim ratuszu. Krystian Cipiński jest faworytem?

Rafał Klepczarek

Cztery osoby złożyły w ratuszu swoje oferty na naczelnika nowego Wydziału Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, Aktywności Obywatelskiej i Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego w Łowiczu.

Wśród części urzędników oraz miejskich radnych panuje przekonanie, że burmistrzowski konkurs wygra Krystian Cipiński z Łączy Nas Łowicz. Obecny radny powiatowy, a zarazem pracownik Łowickiego Ośrodka Kultury prowadził kampanię wyborczą burmistrza Krzysztofa Kalińskiego.

- Ewidentnie wygląda to na spłatę wyborczych długów - uważa jeden z urzędników. - Osoba pełniąca funkcję naczelnika wydziału powinna mieć doświadczenie na kierowniczym stanowisku. Tymczasem w ogłoszeniu o naborze taki wymóg się nie pojawił. Włodarz miasta 8 sierpnia br. dokonał reorganizacji ratusza. Zlikwidowany został wydział strategii, rozwoju, obsługi przedsiębiorców i zamówień publicznych Urzędu Miejskiego w Łowiczu, który był wynikiem nieudanej reformy magistratu, przeprowadzonej kilka lat temu przez Krzysztofa Kalińskiego (więcej na ten temat tutaj). Na jego miejsce utworzono nowy miejski wydział, któremu chce szefować m. in. Krystian Cipiński. Z kolei miejskie biuro kultury, sportu i turystyki stało się wydziałem. Nadal zarządza nim współpracownik burmistrza - Michał Zalewski, ale już w randze naczelnika, a nie kierownika.

Włodarz miasta kategorycznie dementuje pogłoski mówiące o tym, iż nabór na naczelnika WWOPAOiP został ogłoszony pod osobę z jego najbliższego zaplecza politycznego. - Ustawa o pracownikach samorządowych nie nakłada na nas obowiązku wprowadzenia do wymaganych kwalifikacji zapisu o stażu na stanowisku kierowniczym - dodaje sekretarz Maria Więckowska. - Taki wymóg zawęziłby liczbę osób, które mogłyby wziąć udział w naborze, a chcemy zachować standardy konkurencyjności.

Krystian Cipiński ma nadzieję, że wygra burmistrzowski konkurs. Poproszony przez nas o komentarz dotyczący podejrzeń o ustawienie konkursu pod jego osobę w kontekście spłaty wyborczych długów, odparł, iż podczas kampanii wyborczej zrobił swoje, gdyż uważa, że Krzysztof Kaliński to najlepszy burmistrz, jaki mógł się przytrafić Łowiczowi. - Nie liczę z jego strony na spłatę żadnych długów - komentuje Krystian Cipiński.

O tym, kto będzie kierował nowym wydziałem dowiemy się już niedługo. Oprócz mieszkańca Łowicza o pracę w ratuszu ubiegały się także: Aneta Czajka, Anna Majcher i Lilianna Jóźwiak-Staszewska (ta ostatnia zrezygnowała telefonicznie).

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.