Cztery nowe radiowozy dla Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. KPP w Łowiczu
Rafał Klepczarek

Cztery nowe radiowozy dla Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu [ZDJĘCIA]

Rafał Klepczarek

Cztery nowe hyundaie i30 łącznej wartości 330 tysięcy złotych w piątek (3 stycznia) zostały przekazane funkcjonariuszom Komedy Powiatowej Policji w Łowiczu.

Uroczysta ceremonia miała miejsce na dziedzińcu KPP w Łowiczu. Nowe policyjne radiowozy poświęcił ks. Władysław Moczarski, proboszcz parafii Świętego Ducha.

Trzy z czterech pojazdów o mocy 140 KM każdy zakupiono przy wsparciu finansowym władz Łowicza oraz gmin wiejskich powiatu łowickiego, a także starostwa. Na czwarty natomiast pieniądze w całości wyłożyła policja.

Dwa oznakowane radiowozy będą użytkowane przez policjantów drogówki. Trzeci pojazd tego typu zasili prewencję, a nieoznakowanego hyundaia dostaną kryminalni. Nowe auta zastąpią zużyte policyjne samochody.

- Nowe radiowozy pozwolą na szybką reakcję i na sprawne przemieszczanie się w mieście i na terenie gmin powiatu łowickiego, abyśmy mogli znaleźć się w odpowiednim czasie tam, gdzie mieszkańcy nas potrzebują – informuje Urszula Szymczak, rzecznik łowickiej policji.

W uroczystym apelu wzięli udział reprezentanci samorządów z powiatu łowickiego. Grzegorz Radzikowski, komendant powiatowy policji w Łowiczu podziękował gościom za przybycie oraz wsparcie finansowe w 2019 roku, bez którego niemożliwe byłoby pozyskanie nowych radiowozów i wymiana wyeksploatowanych pojazdów na nowe.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.