Cztery osoby zatrzymane za posiadanie narkotyków i dopalaczy

Czytaj dalej
Fot. Komenda Miejska Policji w Skierniewicach
Redakcja

Cztery osoby zatrzymane za posiadanie narkotyków i dopalaczy

Redakcja

Policjanci zatrzymali cztery osoby w związku z przestępstwami dotyczącymi narkotyków i dopalaczy. Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane.

Informacje przekazane przez rzeczniczkę, mł.asp. Justynę Florczak- Mikina:
Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w ramach działań własnych zebrali informacje o osobach, które mogą trudnić się wprowadzaniem do obrotu substancji psychoaktywnych i środków psychotropowych. Podejrzewany o przestępstwa mężczyzna, 15 kwietnia 2019 jadąc mercedesem przez miejscowość Pamiętna koło Skierniewic został zatrzymany do kontroli drogowej. Przeszukanie mercedesa oraz znajdującej się w nim pary było trafne. Kobieta w torebce miała amfetaminę i nieznaną czarną substancję. 30-latek i jego 22-letnia partnerka zostali zatrzymani. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna jechał wspólnie z partnerką nie posiadając uprawnień do kierowania. Pracując nad sprawą narkotyków, policjanci następnie przeszukali miejsce zamieszkania podejrzewanych i tam również zabezpieczyli zakazane środki – amfetaminę oraz różowe tabletki o nieznanym składzie.
Jeszcze tego samego dnia w tej sprawie miało miejsce przeszukanie realizowane na terenie województwa mazowieckiego. Policjanci podejrzewali bowiem, że jest to miejsce zaopatrywania się w zakazane substancje przez zatrzymane osoby. W jednej z miejscowości na terenie powiatu żyrardowskiego, skierniewiccy policjanci przeszukali kolejną posesję. Przebywający na jej terenie mężczyzna i kobieta, trzymali tam różnego rodzaju substancje, takie jak amfetamina, rośliny i susz konopi. Ponadto zabezpieczone zostały nieznane tabletki, zestaw do uprawy grzybów halucynogennych. Osoby te – 27-letni mężczyzna i 25-letnia kobieta z terenu powiatu żyrardowskiego - również zatrzymano.
Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 220 gramów dopalaczy, 70 gramów suszu marihuany, 30 gramów amfetaminy, słoik z suszem w trakcie obróbki, 11 tabletek dopalaczy, 41 roślin konopi, zestaw do uprawy grzybów halucynogennych.
17 kwietnia 2019 roku, po zbadaniu przez biegłego składu zabezpieczonych substancji, wszystkim czterem osobom zostały przedstawione prokuratorskie zarzuty. W przypadku dwóch kobiet – po usłyszeniu zarzutów posiadania znacznych ilości narkotyków - zostały one objęte policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju.
30 -letni mężczyzna usłyszał zarzuty odnoszące się do posiadania (również znacznej ilości) środków odurzających i substancji psychotropowych. Z kolei 27-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowej oraz udzielania tych środków i substancji innej osobie.
18 kwietnia 2019 roku sąd postanowił o ich tymczasowym aresztowaniu obydwu mężczyzn na okres 3 miesięcy.
W myśl obowiązującego prawa i w zależności od okoliczności sprawy za posianie znacznych ilości odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności - podobnie, jak za udzielanie tych substancji.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.