Czy 12-latek zgwałcił kolegę w ośrodku dla młodzieży pod Łowiczem?

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Czy 12-latek zgwałcił kolegę w ośrodku dla młodzieży pod Łowiczem?

Rafał Klepczarek

Sędzia Anna Kwiecień-Motylewska z Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Łowiczu bada sprawę domniemanego gwałtu w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Kiernozi. 12-letni podopieczny MOS w Kiernozi miał doprowadzić przemocą kolegę z ośrodka do odbycia stosunku seksualnego oraz innej czynności o podobnym charakterze.

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Kiernozi jest placówką podlegającą pod Starostwo Powiatowe w Łowiczu. Opiekuje się ona 70 chłopcami, którzy są zagrożeni niedostosowaniem społecznym. Są to uczniowie klas VI-VIII, przejawiający trudności w uczeniu się i przystosowaniu się do warunków szkoły masowej, mający problemy rodzinne i wymagający specjalnej organizacji nauki i metod pracy.

Do drastycznych wydarzeń miało dojść w powiatowym ośrodku 22 września ubiegłego roku. O ataku o charakterze seksualnym Komendę Powiatową Policji w Łowiczu powiadomił opiekun prawny skrzywdzonego dziecka.

Sprawę bada sąd do spraw nieletnich, ale z racji wieku domniemanego sprawcy, zarzucany mu czyn nie jest rozpatrywany jako karalny.

Sędzia Anna Kwiecień-Motylewska wystąpiła do Opiniodawczego Zespołu Specjalistów Sądowych w Skierniewicach o pełne zdiagnozowanie 12-latka m. in. pod kątem zdemoralizowania oraz doboru środka wychowawczego.

Sąd przesłucha także pokrzywdzonego chłopca z udziałem psychologa w specjalnie przeznaczonym do tego pomieszczeniu. Przesłuchanie wykaże m. in. czy były już podopieczny MOS w Kiernozi nie ma skłonności do konfabulowania oraz czy prawidłowo ocenia zaistniałą sytuację.

Na tym etapie czynności podejmowanych przez sąd nie można przesądzać o tym, czy w Kiernozi faktycznie doszło do szokujących wydarzeń.

Dorota Zielińska, dyrektor MOS w Kiernozi niechętnie rozmawia na ten temat. Zapewnia jednak, że wzmożono nadzór nad przebywającą młodzieżą w ośrodku, którym kieruje.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.