Rafał Klepczarek

Czy ZM Bzura utrzyma unijną dotację?

Wizualizacja zakładu w Piaskach Bankowych Fot. Archiwum Wizualizacja zakładu w Piaskach Bankowych
Rafał Klepczarek

To pytanie staje się coraz bardziej aktualne, gdyż Związek Międzygminny "Bzura" wedle umowy zawartej w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na czas do końca roku na sfinalizowanie budowy zakładu zagospodarowania odpadów. ZM "Bzura" ciągle nie wyłonił jednak wykonawcy inwestycji w Piaskach Bankowych.

- Unia Europejska przykłada ogromną wagę do przestrzegania prawa zamówień publicznych, a my do końca listopada borykaliśmy się z odwołaniami składanymi przez oferentów - informuje Przemysław Milczarek, członek zarządu związku, w skład którego wchodzi 20 gmin z powiatów: łowickiego, łęczyckiego, zgierskiego i tomaszowskiego. - W grudniu wyłoniliśmy ostatecznie dwa konsorcja, którym przekazaliśmy dokumentacje i specyfikację inwestycji. Do 26 stycznia czekamy na ich oferty cenowe.

Przemysław Milczarek ma nadzieję, że na przełomie stycznia i lutego uda się rozstrzygnąć przetarg i wtedy też ruszą prace budowlane. Czy jednak niespełna 11 miesięcy wystarczy na budowę zakładu składającego się z sortowni, kompostowni oraz kwatery składowania oraz zatrudniającego 75 osób? - Firmy, które ubiegają się o realizację tej inwestycji, twierdzą, że tak - mówi przedstawiciel ZM "Bzura".

Oby tak się stało, gdyż w innym przypadku związek gmin może stracić 41,5 mln zł unijnego wsparcia budowy oszacowanej na 70 mln zł netto.

Rafał Klepczarek

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.