Dary skierniewiczan dotarły na Kresy

Czytaj dalej
Łukasz Kruszyński

Dary skierniewiczan dotarły na Kresy

Łukasz Kruszyński

Zakończyliśmy drugą edycję akcji Rodacy Bohaterom, zainicjowanej w Skierniewicach rok temu przez kibiców Widzewa z Fan Clubu Skierniewice.

Przedsięwzięcie to ma na celu pomoc kombatantom Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych, jak również pozostałym Polakom zamieszkującym Kresy Wschodnie.

Stowarzyszenie Odra-Niemen, główny koordynator tego ogólnokrajowego projektu, odebrał od nas 818 kilogramów darów żywnościowych, kartki z życzeniami, maskotki, koce i kilka produktów chemicznych. W imieniu kibiców Widzewa i rodaków zamieszkujących Kresy Wschodnie dziękujemy wszystkim skierniewiczanom za wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.

Szczególne podziękowania dedykujemy ks. ppłk Pawłowi Piontkowi oraz parafianom i wiernym kościoła garnizonowego, którzy zgromadzili m.in. 264 kg produktów spożywczych, redakcji tygodnika „ITS” za wsparcie medialne akcji, a także kierownictwu Galerii Dekada, za umożliwienie kibicom, przeprowadzenia na jej terenie, zbiórki darów żywnościowych wśród mieszkańców Skierniewic. Artykuły spożywcze gromadziliśmy również w gronie kibiców i naszych znajomych,którym także serdecznie dziękujemy.

Pomoc dociera do Polaków zamieszkujących Kresy Wschodnie, znajdujące się obecnie w granicach Litwy, Białorusi i Ukrainy. Głównie są to przedwojenne województwa takie jak: wileńskie, nowogródzkie, poleskie, tarnopolskie, wołyńskie, stanisławowskie i lwowskie.
Cześć i Chwała Bohaterom Kibice Widzewa Fan Club Skierniewice.

Łukasz Kruszyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.