Dlaczego remontowana jest ul. Słowackiego w Łowiczu?

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Dlaczego remontowana jest ul. Słowackiego w Łowiczu?

Rafał Klepczarek

Ulica Słowackiego w Łowiczu została wybrana przez mieszkańców osiedla Dąbrowskiego do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Jej remont nie dość, że rozpoczął się przed uchwaleniem przez Radę Miejską w Łowiczu przyszłorocznego planu finansowego miasta, to także przed ogłoszeniem wyników głosowania na inwestycje, które mają zostać wykonane w ramach przyszłorocznego budżetu partycypacyjnego.

Część radnych doszukuje się w działaniach burmistrza Krzysztofa Kalińskiego naruszenia dyscypliny finansów publicznych, gdyż uważają, że nie miał on legitymacji prawnej do podjęcia prac remontowych. Włodarz pelikaniego grodu nie ma sobie nic do zarzucenia i zapewnia, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

- Ulica Słowackiego remontowana jest przez Zakład Usług Komunalnych w Łowiczu w ramach bieżącego utrzymania dróg – informuje burmistrz Łowicza. – Stary asfalt został sfrezowany przy okazji , gdyż ZUK zamówił frezarkę do innych prac. Obecnie kładziony jest tam położony asfalt, a inwestycja, którą wybrali mieszkańcy zostanie przeprowadzona w przyszłym roku. Wtedy wymienione zostaną m. in. chodniki.

Szef miejskiego samorządu, niepytany o to przez nas, samorzutnie podkreśla, że prowadzone w ekspresowym tempie przez ZUK prace remontowe nie mają związku z faktem, że przy ul. Słowackiego mieszka Marcin Kosiorek, szef PiS w Łowickiem, a zarazem radny powiatowy spod znaku partii Jarosława Kaczyńskiego i doradca wojewody łódzkiego.

- Jest to dla mnie nieprawdopodobna sytuacja – mówi opozycyjny radny Robert Wójcik (SLD). – Jeżeli zdarcie asfaltu i położenie nowej nakładki nie jest inwestycją, która była zgłoszona do budżetu obywatelskiego przez mieszkańców, to co nią jest? Przecież to ociera się o naruszenie przez burmistrza dyscypliny finansowców publicznych.

Do naszej redakcji docierają sygnały o podobnych przypadkach także z innych części miasta nad Bzurą.

Więcej w piątkowym wydaniu „ITS” oraz czwartkowej odsłonie naszego tygodnika na tygodnikits.pl.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.