Długofalowa strategia sportu dla miasta do konsultacji

Czytaj dalej
Fot. Bartosz Nowakowski
Bartosz Nowakowski

Długofalowa strategia sportu dla miasta do konsultacji

Bartosz Nowakowski

IPC Wrocław przedstawił urzędowi długofalową strategię sportu, teraz czas na konsultacje społeczne. Strategia nie wpłynie na tegoroczne dotacje sportowe.

Zgodnie z harmonogramem Instytut Badawczy IPC Wrocław 21 grudnia przekazał dokument strategii sportu dla miasta na lata 2018-2023.

Według skierniewickiego urzędu miasta, kolejnym krokiem mają być konsultacje społeczne, które mają ruszyć w przyszłym tygodniu.

- Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to w przyszłym tygodniu dokument zostanie opublikowany na stronie internetowej urzędu miasta wraz z formularzem uwag. Oczywiście dokument w wersji papierowej będzie również dostępny w urzędzie. Każdy mieszkaniec będzie mógł nanieść swoje poprawki - mówi Edyta Cieślak, naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Spraw Społecznych.

Według uchwały o przeprowadzaniu konsultacji społecznych czas trwania nie może być krótszy niż siedem dni.

Po konsultacjach jeszcze nie wiadomo, czy strategia zostanie przedłożona jako uchwała radzie miasta.

- Nie ma takiego obowiązku, aby dokument przechodził przez radę miasta. Ostateczne decyzje będą należały już do prezydenta - dodaje Edyta Cieślak.

W poprzednich wydaniach szeroko pisaliśmy o strategii sportu dla Skierniewic. Na początku grudnia Instytut Badawczy IPC przedstawił środowisku sportowemu wyniki ankiet. Jednak jedną z głównych obaw działaczy była kwestia, czy strategia będzie miała wpływ na zbliżające się dotacje.

- Konkurs na dotacje sportowe został ogłoszony już w grudniu. Nie ma więc możliwości zmiany zasad. Natomiast niewykluczone, że takie zmiany mogą mieć miejsce za rok - przyznaje Edyta Cieślak, która dodaje, że w puli na sport znajduje się 1.300.000 złotych.

Komisje konkursowe mają zostać przeprowadzone w dniach 22.01-2.02. Wyniki dotacji sportowych będą znane w połowie lutego.

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia Instytut Badawczy IPC Wrocław wygrał konkurs na stworzenie długofalowej strategii dla Skierniewic. Koszt wykonania dokumentu wyniósł 20.000 złotych. W konkursie startowało sześć ofert.

Bartosz Nowakowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.