Do miasta powróciła jazzowa tradycja

Czytaj dalej
Fot. Roman Bednarek
Roman Bednarek

Do miasta powróciła jazzowa tradycja

Roman Bednarek

Centrum Kultury i Sztuki ma ambitne plany powrotu do organizacji odbywających się koncertów jazzowych. Potrzebny jest jednak mecenat nad tą formą działalności kulturalnej.

W Centrum Kultury i Sztuki reaktywowano Klub Jazzowy Swing. Do tej pory odbyły się już dwa koncerty muzyki synkopowanej. 24 lutego w sali Strakacza wystąpiło Trio Jazz&Love w składzie: Klaudia Kowalik - wokal i skrzypce, Grzegorz Rogala - puzon i Anders Grop - kontrabas.

Dwa tygodnie później, czyli 10 marca, na scenie w tej samej sali zagrał Wojciech Pulcyn Quartet. W skład zespołu wchodzili: lider - kontrabas, Piotr Bocian Cieślikowski - saksofon, Kuba Stankiewicz - klawisze i Sebastian Frankiewicz - perkusja. Koncerty, zwłaszcza ten ostatni, zostały bardzo dobrze ocenione przez publiczność, co oznacza, że inicjatywa trafiła w gusta muzyczne skierniewiczan, ukształtowane przez wcześniejszą, wieloletnią działalność klubu w piwnicach dawnego browaru Strakacza.

Kolejny koncert zaplanowano na 29 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu. W dużej sali kinoteatru Polonez wystąpi Natalia Kukulska i znakomity Atom String Quartet w składzie: Mateusz Smoczyński, Krzysztof Lenczowski, Dawid Lubowicz, Michał Zaborski.

- Mamy nadzieję, że koncerty jazzowe będą odbywać się w Skierniewicach regularnie, o ile uda się pozyskać źródła ich finansowania - mówi dyrektor CKiS Filip Urbanek.

Oznacza to, że potrzebni są sponsorzy. W zamian CKiS oferuje różne, ciekawe formy reklamy dla podmiotów, które zdecydują się objąć swoim mecenatem koncerty jazzowe.

Przypomnijmy, że jeszcze dekadę temu Skierniewice były jednym z ważniejszych miejsc w Polsce, w których grało się jazz. Warto wrócić do tej tradycji.

Roman Bednarek

dziennikarz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.