Do miasta powróciła jazzowa tradycja

Czytaj dalej
Fot. Roman Bednarek
Roman Bednarek

Do miasta powróciła jazzowa tradycja

Roman Bednarek

Centrum Kultury i Sztuki ma ambitne plany powrotu do organizacji odbywających się koncertów jazzowych. Potrzebny jest jednak mecenat nad tą formą działalności kulturalnej.

W Centrum Kultury i Sztuki reaktywowano Klub Jazzowy Swing. Do tej pory odbyły się już dwa koncerty muzyki synkopowanej. 24 lutego w sali Strakacza wystąpiło Trio Jazz&Love w składzie: Klaudia Kowalik - wokal i skrzypce, Grzegorz Rogala - puzon i Anders Grop - kontrabas.

Dwa tygodnie później, czyli 10 marca, na scenie w tej samej sali zagrał Wojciech Pulcyn Quartet. W skład zespołu wchodzili: lider - kontrabas, Piotr Bocian Cieślikowski - saksofon, Kuba Stankiewicz - klawisze i Sebastian Frankiewicz - perkusja. Koncerty, zwłaszcza ten ostatni, zostały bardzo dobrze ocenione przez publiczność, co oznacza, że inicjatywa trafiła w gusta muzyczne skierniewiczan, ukształtowane przez wcześniejszą, wieloletnią działalność klubu w piwnicach dawnego browaru Strakacza.

Kolejny koncert zaplanowano na 29 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu. W dużej sali kinoteatru Polonez wystąpi Natalia Kukulska i znakomity Atom String Quartet w składzie: Mateusz Smoczyński, Krzysztof Lenczowski, Dawid Lubowicz, Michał Zaborski.

- Mamy nadzieję, że koncerty jazzowe będą odbywać się w Skierniewicach regularnie, o ile uda się pozyskać źródła ich finansowania - mówi dyrektor CKiS Filip Urbanek.

Oznacza to, że potrzebni są sponsorzy. W zamian CKiS oferuje różne, ciekawe formy reklamy dla podmiotów, które zdecydują się objąć swoim mecenatem koncerty jazzowe.

Przypomnijmy, że jeszcze dekadę temu Skierniewice były jednym z ważniejszych miejsc w Polsce, w których grało się jazz. Warto wrócić do tej tradycji.

Roman Bednarek

dziennikarz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.