Dom pogodnej starości w Łowiczu przyjmie pierwszych pensjonariuszy

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Dom pogodnej starości w Łowiczu przyjmie pierwszych pensjonariuszy

Rafał Klepczarek

Po 13 latach budowy Fundacja Czyń Dobro im. Jana Pawła II w Łowiczu otwiera na osiedlu Bratkowice dom pogodnej starości. Uroczystość rozpocznie się o godz. 12.30 w niedzielę (28 kwietnia) mszą celebrowaną przez biskupa łowickiego Andrzeja F. Dziubę.

Fundacja, której prezesem jest znany przedsiębiorca Wojciech Urbanek, a jej radzie przewodzi ksiądz biskup Dziuba, przy wsparciu społecznym prowadzi budowę ośrodka zapewniającego całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym oraz w podeszłym wieku. Trzykondygnacyjny ośrodek o powierzchni ponad 3,1 tys. metrów kwadratowych pomieści 97 pensjonariuszy. - Nasza placówka stworzona została na potrzeby mieszkańców Łowicza i okolic - informuje Mikołaj Milczarek z łowickiej fundacji. - Chcemy w ten sposób pomagać ludziom starszym, często samotnym i bezradnym, aby mogli godnie przeżyć jesień swojego życia.

W domu pogodnej starości znajdą się 42 pokoje z węzłami sanitarnymi. W ośrodku zaplanowano podwyższony standard oferowanych pensjonariuszom usług. Przewidziane są instalacje klimatyzacji i wentylacji, dwie windy, kaplica ekumeniczna oraz całodobowy dostęp do kuchni.

Na najwyższej kondygnacji znajdować się będą apartamenty małżeńskie, składające się z aneksu kuchennego, salonu czy też odrębnej sypialni. Z części rehabilitacyjnej stworzone zostaną dwie sale gimnastyczne, sala fizykoterapii, hydroterapii, masażu i pomieszczenie z sauną wraz z jacuzzi.

Dom pogodnej starości oprócz całodobowej opieki wraz z wyżywieniem będzie zapewniał mieszkańcom także korzystanie z zabiegów rehabilitacyjnych. Program usprawniania będzie tworzony indywidualnie dla każdej osoby i obejmie ćwiczenia między innymi takie jak: fizykoterapię, kinezyterapię, hydroterapię, masaże oraz terapię zajęciową. Docelowo w ośrodku przy ul. Papieskiej ma pracować kilkanaście osób.

W niedzielę otwarta zostanie najniższa kondygnacja ośrodka, w której zamieszka 35 osób. Pierwsi pensjonariusze mają pojawić się w łowickim ośrodku na przełomie maja i czerwca.

Ceny oferowane przyszłym mieszkańcom przez ośrodek powstający przy kościele parafii Chrystusa Dobrego Pasterza są jeszcze ustalane. Będą one porównywalne do innych tego typu placówek w województwie łódzkim.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.