Droga do Bolimowa to ma pecha…

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Burzyński
Sławomir Burzyński

Droga do Bolimowa to ma pecha…

Sławomir Burzyński

Pech, fatum, zła passa – jak zwał tak zwał, ale do drogi 705 pasuje jak ulał. Po raz kolejny okazało się, że jej przebudowa znów się odwlecze, ponieważ tym razem…

Drogę 705 do Bolimowa przebuduje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Erbedim z Piotrkowa Trybunalskiego za 49 mln złotych. Kiedy?

– Sprawa niestety się wydłużyła, ze względu na odwołania od przetargu jakie wpłynęły od firm, które przegrały postępowanie – informuje Marcin Nowicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

O konieczności przebudowy około 10-kilometrowwegfo odcinka ze Skierniewic do Bolimowa drogi wojewódzkiej 705 mówi się od lat, a tak „na poważnie” od ponad 10 lat. Pod koniec tamtego roku wydawało się, że wszystkie przeszkody usunięto i w lutym nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą. Nim to się stało, w styczniu Lasy Państwowe zleciły wycinkę swoich drzew na terenie objętym przyszłymi robotami, żeby zdążyć przed okresem lęgowym ptaków. Droga przebiega przez Bolimowski Park Krajobrazowy.

W terminie umowy nie podpisano ze względu na odwołanie jednej z 11 firm uczestniczących w przetargu. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, Krajowa Izba Odwoławcza jednak je odrzuciła i w ZDW czekają teraz na oficjalne pismo w tej sprawie.

Umowa z firmą Erbedim z Piotrkowa Trybunalskiego, która przebuduje drogę za 49 mln zł, prawdopodobnie będzie parafowana na przełomie marca i kwietnia, a w ciągu dwóch tygodni od tej daty wykonawca powinien wejść na plac budowy.

Sławomir Burzyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.