Drogowy paraliż w Skierniewicach

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Grajnert
Magdalena Grajnert

Drogowy paraliż w Skierniewicach

Magdalena Grajnert

Do 31 lipca mają potrwać prace drogowe w ul. Rawskiej i w ul. Budowlanej. Do tego czasu mieszkańcy powinni uzbroić się w cierpliwość i przeczekać niedogodności. A tych, dojeżdżającym codziennie do swoich posesji mieszkańcom, nie brakuje.

- Dlaczego równocześnie rozkopali dwie drogi? Nie można było skończyć Rawskiej i dopiero zacząć z Budowlaną? - denerwuje się czytelnik. - 50 lat przepracowałem na budowach i czegoś takiego w życiu nie widziałem. Kompletny paraliż!

Początkowo dojazd do osiedla możliwy był z dwóch stron: od strony skrzyżowania Rawskiej z ul. Koszarową oraz od ul. Wschodniej. Teraz drożny jest tylko ten drugi wjazd. Dodatkowo kierowcy w obydwu kierunkach korzystają z połowy jezdni ul. Budowlanej.

- Należy spojrzeć, czy na końcu ulicy nie widać samochodu i można jechać -
tłumaczy mieszkaniec osiedla. - Pod warunkiem, że akurat nie tarasuje przejazdu sprzęt budowlany...

Od połowy maja trwają prace w ul. Rawskiej na odcinku od al. Niepodległości do ul. Kopernika, gdzie powstaje kanalizacja deszczowa i sanitarna. Koszt zadania to ok. 2,5 mln zł. W tym rejonie swoje prace prowadzi również firma Wod-Kan, która jest odpowiedzialna za kanalizację sanitarną.

Do niedogodności wiążących się z robotami drogowymi w ul. Rawskiej mieszkańcy zdążyli się już przyzwyczaić, teraz równolegle prowadzona jest kolejna przebudowa.

Roboty w ul. Budowlanej rozpoczęły się 10 czerwca, realizuje je firma Petbruk Kolonia Stara Rawska. W ramach prac wycenionych na blisko 570 tysięcy wykonana zostanie nowa jezdnia wraz z zatokami i chodnikami oraz nasadzenia zieleni. Jak podkreśla Stanisław Lipiec, naczelnik wydziału dróg i komunikacji, utrudnienia będą, ale firmy realizujące obydwa zadania drogowe mają obowiązek zabezpieczenia dojazdu do posesji wszystkim właścicielom.

- Jedno zadanie z drugim nie ma nic wspólnego - tłumaczy Lipiec. - Obydwa zakończą do 31 lipca i mieszkańcy będą mogli zapomnieć o niedogodnościach.

Magdalena Grajnert

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.