Drużyna piłkarska Zakładu Karnego w Łowiczu najlepsza w Łódzkiem

Czytaj dalej
Fot. ZK w Łowiczu
Rafał Klepczarek

Drużyna piłkarska Zakładu Karnego w Łowiczu najlepsza w Łódzkiem

Rafał Klepczarek

Drużyna Zakładu Karnego w Łowiczu zwyciężyła w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Łodzi. Najlepszym bramkarzem turnieju został Rafał Gospoś z łowickiej placówki penitencjarnej.

Piłkarskie zawody rozegrano na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sieradzu. Wzięło w nich udział pięć zespołów reprezentujących zakłady karne i areszty śledcze okręgu łódzkiego, przy czym Łódź wystawiła wspólną reprezentację składającą się z funkcjonariuszy Służby Więziennej z aresztu śledczego oraz ZK nr 1 i ZK nr 2 w Łodzi.

Każda z drużyn składała się z 11 zawodników, którzy mieli do rozegrania mecze dwa razy po 12 minut na pełnowymiarowym boisku do piłki nożnej. Grano systemem każdy z każdym.

Wyniki łowickiego zespołu przedstawiają się następująco:

ZK Łowicz - Łódź 3:0

ZK Łowicz - Aresz Śledczy Piotrków Trybunalski. 4:0

ZK Łowicz - ZK Garbalin 0:0

ZK Łowicz - ZK Sieradz 1:0.

- To właśnie ostatni mecz z Sieradzem zdecydował o naszym zwycięstwie w turnieju, nasi rywale wygrali wszystkie swoje mecze - informuje Robert Stępniewski, oficer prasowy ZK w Łowiczu. - Gola na wagę zwycięstwa zdobył Radosław Kuciński, który w ten sposób zrehabilitował się za niestrzelonego karnego przed dwoma laty w ostatniej minucie meczu. Bramka ta zdecydowała wówczas również o zwycięstwie w całym turnieju. Wtedy zawody wygrał zespół z Sieradza. Dodatkową satysfakcję miał kpt. Rafał Gospoś, który nie puścił żadnego gola, a tym samym uzyskał tytuł najlepszego bramkarza turnieju.

Zwycięska drużyna składała się z funkcjonariuszy działu ochrony i działu penitencjarnego: kpt. Rafał Gospoś, st. sierż. Bogdan Klimczyński, plut. Paweł Wróblewski, kpr. Radosław Kuciński, kpr. Przemysław Pomianowski, szer. Dawid Brzozowski, szer. Paweł Staszewski, st. sierż. Robert Bilski, st. kpr. Maciej Zieliński, mł. chor. Grzegorz Koza, por. Dariusz Biedulski, mł. chor. Piotr Koza, kpt. Piotr Borowski, por. Szymon Hoffman oraz mjr w st. spoczynku Mirosław Kosiorek.

Zwycięzca zawodów w Sieradzu będzie reprezentował SW w Łódzkiem w dalszych rozgrywkach na szczeblu ogólnopolskim.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.