Dwie nastolatki z powiatu łowickiego ucierpiały w wypadkach samochodowych

Czytaj dalej
Fot. Alarmowy Łowicz
Rafał Klepczarek

Dwie nastolatki z powiatu łowickiego ucierpiały w wypadkach samochodowych

Rafał Klepczarek

Policja ustala przyczyny wypadków, w których ranne zostały dwie nastolatki z powiatu łowickiego.

Do pierwszego z nich doszło 19 grudnia w Gzince (gm. Łyszkowice). Na drodze wojewódzkiej nr 704 zderzyły się tam dwa samochody.

Z policyjnego raportu wynika, że toyota avensis i saab jechały od strony Łyszkowic. Pierwszym autem kierował 40-latek z powiatu żyrardowskiego, a drugim 29-latek z powiatu łowickiego.

Na wysokości Gzinki kierowca toyoty rozpoczął manewr skrętu w lewo w kierunku Reczyc. W tym momencie uderzył w niego wyprzedzający go saab. W wyniku zderzenia pojazdów do szpitala w Łowiczu trafiła 16-letnia pasażerka saaba. Po przebadaniu okazało się, że mieszkanka powiatu łowickiego wymaga dalszej hospitalizacji.

Inna nastolatka z powiatu łowickiego została ranna w wypadku drogowym, do którego doszło dwa dni później w Krępie (gm. Domaniewice) na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 14 z popularną „Chruślanką”.

Na skutek zderzenia audi A3 z toyotą yaris do szpitali w Łodzi i Łowiczu trafiły aż cztery osoby. Na szczęście trzy z nich nie wymagały hospitalizacji.

Audi podróżowało troje mieszkańców województwa dolnośląskiego. Samochodem jadącym powiatową drogą od Bielaw kierował 19-latek. Mężczyzna wiózł 19-letnią kobietę oraz 20-letniego mężczyznę. Do szpitala odwieziono dwoje ostatnich.

Toyota yaris jechała DK nr 14 od strony Łowicza, czyli drogą z pierwszeństwem przejazdu. Kierowała nią 20-latka z powiatu łowickiego. Podróżowała z nią 16-letnia dziewczyna. Obie mieszkanki powiatu łowickiego zostały przewiezione do szpitala.

Młodsza z nich trafiła do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie pozostała na dalsze leczenie.

Z powodu wypadku na DK 14 ruch samochodowy przez kilka godzin odbywał się wahadłowo

Uczestnicy wypadków byli trzeźwi.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.