Dwóch laureatów i dwoje finalistów z pow. łowickiego w prestiżowej olimpiadzie rolniczej

Czytaj dalej
Rafał Klepczarek

Czworo reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu łowickiego brało udział w finale Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Konkurs organizowany przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie odbył się w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach.

238 uczniów sprawdzało swoją wiedzę w 11 blokach tematycznych. Uczestnicy olimpiady na początku odpowiadali pisemnie na 60 testowych pytań, a następnie mieli do wykonania trzy zadania praktyczne. W rolniczym konkursie brało udział troje uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie oraz jeden reprezentant ZSP nr 2 w Łowiczu.

Jakub Łąpieś, tegoroczny absolwent technikum rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie zajął 8. miejsce w bloku produkcja roślinna. Taką samą lokatę w sekcji weterynaryjnej uzyskał jego szkolny kolega Krystian Wójkowski z III klasy technikum o tym właśnie profilu. Dzięki temu obaj zdobyli tytuł laureata tegorocznej edycji OWiUR.

Finalistką w bloku architektura krajobrazu została natomiast Justyna Banasiak. Uczennica klasy III technikum o tym właśnie profilu w ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie zajęła 14. miejsce.

Tytuł finalisty przypadł także w udziale Jakubowi Boguszowi. Uczeń ZSP nr 2 w Łowiczu zdobył 18. miejsce w bloku mechanizacja rolnictwa.

Wszyscy uczniowie będący laureatami, mają zagwarantowane przyjęcie na studia na wydziale dowolnego uniwersytetu przyrodniczego w kraju, zgodnym z blokiem tematycznym, w którym startowali. Tytuł finalisty także jest gwarantem przyjęcia na wybrany kierunek większości uczelni rolniczych.

Wszyscy uczestnicy finału OWiUR są natomiast zwolnieni z części pisemnej egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.